Nézzük időrendben az eseményeket, aztán gondolja végig mindenki magában, zörög-e a haraszt ...
1. Az Országgyűlés 2008 végén elfogadta a 2008. évi LXXXI. törvényt, amely amnesztiát hirdet az úgynevezett adóparadicsomokba menekített vagyonokból származó jövedelmekre. A jövedelem 10%-os adó megfizetésével legalizálható, ehhez csupán annyi kell, hogy a pénzen államkötvényt vásároljanak. A tulajdonosnak erre 2009. június 30-ig van lehetősége.
2. Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke június 8-án – egy ellenzéki kérdésre adott válaszként – jelentette be a parlamentben, hogy a ciprusi cégében lévő befektetéseit a lehető leggyorsabban értékesíti, a pénzt hazautalja, a társaságot pedig megszünteti.
3. Podolák György (MSZP) a Gazdasági Bizottság elnöke önálló indítványban azt javasolta a Bizottság június 16-i ülésén, hogy az 1-es pontban szereplő dátum legyen kitolva a 2009. december 31-ig, valamint az adóamnesztia terjedjen ki az az osztalék mellett a külföldön szerzett kamatjövedelemre, az értékpapír-kölcsönzés, a deviza, tőke- és kamatcsere, valamint az árfolyamnyereség jövedelmére is.
Podálak azt állította, hogy "mikor a módosítás készült, neki fogalma sem volt arról, hogy Simor András ezen a területen működik. A kidolgozáskor a kisvállalkozókat tartották szem előtt."
Nem mellékes információ:
Ha nem fogadják el Podolák "kisvállalkozókat tartom szem előtt" Gyuri törvénymódosítását, akkor szegény Simornak a 10 százalék "amnesztiadó" megfizetése helyett 25 százalék forrásadót és 14 százalék járulékot kellene fizetnie a hazahozott vagyona után.
900 millió - 10 % = marad 810 millió
900 millió - (25% + 14%) = marad 549 millió
810 millió vagy 549 millió forint?
Megér-e egy törvénymódosítást, hogy Simor Andrásnak 261 millió forinttal több maradjon?
Ennyire szereti az MSZP Simort?
Valószínűleg igen, hiszen Simor a havi 7,8 millió forintos fizetése mellett másodállást vállalt. Simor András a Zeneakadémia gazdasági tanácsának elnöke, tisztségéért vagyonnyilatkozata szerint havi bruttó egymillió forintot, a jegybank közlése szerint viszont csupán havi 150 ezer forintot kap. Ami kicsit cinikus, mert az ember csak tudja, hogy mennyit keres, még ha "másodállásban" is. Amúgy a fizetést az oktatási tárcától kapja, ami picikét necces ...
Simon Attila alkotmányjogász szerint "a Magyar Nemzeti Bankról (MNB) szóló 2001. évi LVIII. törvény szerint az MNB elnöke további munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló további jogviszonyt nem létesíthet. Ráadásul az eset súlyosabb egy átlagos összeférhetetlenségnél, a jegybankelnök ugyanis a kormány egyik tagjától, az oktatási minisztertől kap havi juttatást, ez pedig megkérdőjelezi az MNB elnökének függetlenségét."
Biztos "rászorult" anyagilag, azért vállalta el ... jaj, csak jönne már haza valahogy az a pénzmagocska Ciprusról ... nem könnyű ám kijönni havi 7,5 misiből ... vagy talán a jegybankelnöki munkakör nem tölti ki a napi 8 órát, és szakmai kihívásra vágyott ... vagy nem akadt erre a pozira alkalmasabb ember ebben az országban ... sok a lehetőség!
Az utolsó 100 komment: