Lassan összeáll a kép, hogyan is lopták ki a pénzt a BKV-tól ...
Kitaláltak teljesen felesleges projekteket, tanácsadást, kutatásokat, rendezvényeket, amelyeket szép pénzért "megvalósítottak" a "nyertes" cégek. Így vagy úgy ...
De minden esetben a BKV-t károsították meg. És sejtjük, hogy nem a BKV vezetése találta ki magától ezeket, hanem Bárándy ügyvéd nyilatkozatából kiderült, hogy Hagyó és Mesterházy Ernő mondta meg minden héten, hogy melyik céggel mire kell pályázni.
A legjobb példa, a HÉV utastájékoztató-rendszer 100 milliós projektje, melyet 2007 júliusában rendelt meg a BKV.
Az ellenőrzés megállapította, hogy több esetben is értelmezhetetlen, és vélhetően hibás döntés és intézkedés történt. Az elkövetett hibák szinte mindenre kiterjedtek: érintették a versenyeztetést, a szerződéskötést, a szerződés módosítását, a műszaki átadást-átvételt, a hiánypótlásokat, valamint a teljesítésigazolások aláírását és a számlák kifizetését is.
De vajon ki hozta létre ezeket a "szabályokat", hogy így működhetett egy ekkora cég? Egyáltalán, így nem működhet egy cég, véletlenül semmiképpen sem. Csak szándékosan.
Tegyük fel, hogy az áruház vezetője leszerelteti az összes biztonsági kamerát, és elküldi az összes biztonsági őrt, majd 1 év múlva könnyes szemmel bejelenti, hogy szétlopták az áruházat, de Ő mindenben segít, hogy megtalálják a felelősöket ... lehet, hogy nem ő lopott, de ő teremtette meg a lehetőséget a lopásra.
És úgy látom, Demszky Gábor még mindig nem érti miről is van szó. Vagy nagyon is érti, csak fapofával nyomja nekünk a sódert a politikai felelősségről.
A HÉV "utastájékoztató-rendszert" a C.C. Soft Kft. szállította.
Hiba 1: a C.C. Softot hirdették ki győztesnek, de a cég nem rendelkezett megfelelő referenciákkal.
Hiba 2: A szerződést ráadásul később módosították is, és az már nem 85, hanem 99 millió forint plusz áfás díjat tartalmazott.
Hiba 3: A műszaki átadás-átvétel megtörtént, és erről jegyzőkönyvek is készültek, a rendszer jelenleg is próbaüzemben működik (2 éve óta!), mert nem tudta teljesíteni a 30 napos hibátlan működést.
Hiba 4: Az ellenőrök a vizsgálat során bejárták a HÉV érintett szakaszát, és azt tapasztalták, hogy a kijelzők egyharmada nem működött, az alapvető elvárásoknak sem tesznek eleget. Vagyis jelezték, hogy szar az egész!
Hiba 5: Az ellenőrök jelezték, hogy ennek az az oka, hogy a normál igénybevételre tervezett LCD tévéket használtak a kültéri berendezésekben, és a képernyők üzemi hőfokát egy utólag beszerelt kézi meleglevegő-fújó készülékkel biztosították.
Hiba 6: Ennek ellenére a BKV a hibás rendszerért kifizette a pénzt a kivitelező cégnek.
Hiba 7: A BKV valószínűleg jogszerűen tudná kötbérfizetésre kényszeríteni a kivitelezőt, de ez a vizsgálat lezárultáig nem történt meg, és a BKV semmilyen érdekérvényesítő eszközzel nem élt.
Ugye, ez túl sok a "hiba", hogy ez véletlen mulasztás legyen. Egyszerűen megmondták, hogy ki kell fizetni a pénzt a C.C. Soft Kft.-nek, és kész. A BKV meg kifizette.
Az 5-ös pontra ugorjunk vissza. A 100 milliós projektből úgy lopták ki a pénzt, hogy a C.C. Soft Kft. vett a boltban 16 darab, 107 centi átmérőjű háztartási LG LCD-tévét, 16 darab pendrive-ot és ugyanennyi személyi számítógépet. Kerekítve legyen 5 millió forint. Az LG tévéket eredetileg 0 és 40 fok közti hőmérsékletre tervezték, de az állomásokon télen ennél hidegebb is van. Ezért a gyártók egy hőlégfúvót barkácsoltak a készülékek mögött.
Kép a Hírszerzőről:
(A C.C. Soft Kft. 2007-es mérlege szerint az adózott eredménye mindössze 2,7 millió forint volt, ennek ellenére 100 millió forintos adományt adott a Magyarok Egymásért Szövetsége (MESZ) nevű pártnak, amely több szálon kötődik a 2007-ben kirobbant, milliárdos csalási és sikkasztási ügyben érintett Egymásért Alapítványhoz. A C.C. Soft Kft. 2009 elején csődbe ment, a bíróság elrendelte a felszámolást.)
És ez csak a jéghegy csúcsa, Kocsis István tízesével, húszasával viszi be a rendőrségre a "gyanús" (kamu) szerződéseket, van itt minden: nem létező kisfilm 8 millióért, gyanúsan elszámolt sajtópályázat 14 millióért, egynapos rendezvény 23 millió forintból, marketing megbízások és kutatások sorozatban.
A szerződések nagyobb részét a BKV volt kommunikációs főosztályvezetője, az előzetes letartóztatásba helyezett Zelenák Tibor, illetve a házi őrizetben lévő volt kommunikációs vezérigazgató-helyettes, Regőczi Miklós kötötte, de egyes esetekben Antal Attila volt vezérigazgató aláírása szerepelt a dokumentumokon.
Itt lehet csemegézni.
Ezek után pedig nézzük meg együtt Demszky "nem tudtam semmiről" Gábor tegnapi Naplós alakítását ! Igen, ezt is megértük, már a TV2 is belerúg a megfáradt Sky kapitányba ...
Az utolsó 100 komment: