Az elvtársak mindig tudnak meglepetéseket okozni, de azért most nagyon-nagyon elvetették a súlykot.
A hányatott sorsú, bontásra ítélt, majd "művészileg átértelmezett" turullal kapcsolatos megszólalásuk igazi méregkeverőhöz illő mestermunka: rövid, de annál velősebb.
Filló Pál, a Munkástagozat elnöke jegyzi ezt a remek értelmi képességekről tanúskodó szösszenetet:
"Az MSZP munkástagozata - tekintettel a turulszobor körül kialakult vitára - azt javasolja, hogy a szobrot ne bontsák le, hanem helyezzék át a Szoborparkba.
Ott, a letűnt idők jelképei között, jó helyre kerülne, és akinek igénye van rá, továbbra is megcsodálhatná a műalkotást.
A szocialisták szerint a XII. kerületnek végre kell hajtania a bíróság jogerős döntését."
A hét csúsztatása és a hét leggecibb beszólása a jobbolnak egy nyilatkozatban, mindössze öt sorban!
Ehhez azért tehetség kell.
A Munkástagozat elnökeként letagadni a kommunizmust, lecserélni a "letűnt idők" kifejezésre, elég vastagbőrös húzás. Persze, aki nem hallott még a Szoborparkról, az csak azt veszi le most, hogy "Né' milyen jófej megin' az MSZP, mondták, hogy hova vigyék azt a nyüves madarat, amin az a hülye Fidesz annyit rugózik mán mióta...."
Nem hülye ez a Filló, egyáltalán nem.
Írhatta volna azt is, hogy
"Az MSZP munkástagozata - tekintettel a turulszobor körül kialakult kurvaunalmas vitára és a rettentő kevés szocialista szavazóra- azt javasolja, hogy a szobrot ne bontsák le, hanem helyezzék át a Szoborparkba. Ott, az áldott jó kommunizmus szebbnél szebb jelképei között, jó helyre kerülne, Lenin és Kun Béla csőrön b***ná, ha szemtelenkedne, és akinek igénye van rá, hogy ilyen irredenta jelképeket nézegessen, az továbbra is megcsodálhatná a műalkotást, amint megszégyenülten tárogatja a szárnyait.",
de ez nem lett volna nyomdaképes. Lendvai előző munkahelyeit felidézve kihúzott pár szót, majd elégedetten vigyorogva hátradőlt.
Valószínűleg így tett a nyilatkozatot olvasva Gusztos Péter is, tudniillik ő már a turul felállításakor, 2005 októberében javasolta a Szoborparkot, mivel:
"A Szabad Demokraták Szövetsége szerint a turulmadár, mint politikai szimbólum, mind a két világháború közötti időszakban, mind pedig a rendszerváltás utáni Magyarországon olyan politikai értelmezést nyert, amely miatt ez a jelkép nem alkalmas arra, hogy a II. világháború áldozatainak az emlékét megörökítse"