Uramatyám, példátlan esemény történt, a bakancsosok már a Népszava folyosóin lépkedtek!
A sztori: "A Népszavába látogatott a Magyar Gárda". A Népszavánál: "Hivatlanok"
A Népszava vs. Gój Motorosok balhé óta nem zizegett ennyire a Népszava szerkesztősége, akkor személyesen Gyurcsány Ferenc vezette a felmentő sereget ... most viszont semmi.
Németh Péter, a Népszava főszerkesztője nagyon, de nagyon szeretne rendőrségi, ügyészségi vizsgálatot, de nem nagyon akar összejönni. Mi lesz most Péter?!
Amúgy le a kalappal a az MSZP és a Táncsics Alapítvány előtt! Nézzétek meg, hány embernek adnak munkát ezekben a nehéz időkben. Igaz, a lapot a kutya sem veszi, olvassa, de a munkahelyek biztosak ...
Ezért külön vicces a wikipedia oldal:
"Az újságnak hivatalos támogatója nincs, így a Népszava saját bevételeiből tartja fent magát. A lap fenntartására vonatkozó minimális program a stabilizálás, hiszen manapság egy politikai napilap nehezebben jut hirdetéshez."
Mu-ha-ha ... ki számolja össze, hány állami hirdetés van egy Népszavában?
A szolidáris stop.hu sietett Németh Péter segítségére, neki öntötte ki szívét-lelkét.
Dráma, izgalmak, sorsok, rettegés egyenesen egy "szociáldemokrata napilap" szerkesztőségéből:
"A főszerkesztő helyetteshez ment a két Magyar Gárda egyenruhás, csendben demonstráltak, az egyik civil át akarta adni a kiadványukat, a másik pedig bőszen fotózta a kollegáinkat, természetesen engedély nélkül, amikor ezt szóvá tették nekik, azt felelték: mi is fotózni szoktuk őket. Azok számára, akik nem tudnák - mert nem szakmabeliek - elmondom, hogy teljesen más, ha valakit közterületen fotóznak, miközben demonstrál, és egészen más a jogi helyzet, ha ugyanez az otthonában, vagy a munkahelyén történik. Sorrendben haladva azonban az első jogos kérdés, hogy miért engedték fel őket, amikor szemmel látható volt az egyenruhájuk, kérdezem ezt annak ellenére, hogy tudom, az egyenruha csak akkor érvényes a jog szerint, ha sokan, meg alakzatban, meg ilyesmi, de hát azért ez egy speciális eset. A portást azóta elküldték.- Tehát az eset egyik mellék, ám mégis kulcs szereplőjét, a portást már utolérte a szankció, de mi lesz a főszereplőkkel, a látogatókkal, miért nem jelentik fel őket?
- Először tettünk egy kísérletet arra- abban a hitben élve, hogy Magyarországon jogrend van -, hogy mivel van egy érvényes bírósági döntés, amely ezt a gárdát felszámolta, majd lép az ügyészség. Hittünk ebben annak ellenére is, hogy elindult különböző szélső jobbhoz sorolható, illetve túl liberális jogászoknak a gondolkodása arról, hogy a bírói ítélet helyes vagy sem, mert kérdésesnek vélik, a Magyar Gárda esetleges kiszorítását a szólásszabadság keretei közül, mi azért vártuk, hogy az ügyészség most végre bizonyítja, hogy a törvényt minden esetleges ellenvélemény dacára be kell tartani. Nekem a jogrendbe az is bele tartozik, hogy a rendőrség és az ügyészség, ha olyat észlel, hogy egy bírósági döntést nem tartanak be, akkor anélkül, hogy feljelentést tennék, fellép a törvényesség érdekében. A jelek azonban sajnos arra utalnak, hogy ez nem történik meg, és nem azért, mert nincsen joguk erre. Többek között azért sem akartunk mi feljelentést tenni, mert abban a pillanatban elindul a jogászkodás, hogy szabadidejükben jöttek, nem alakzatban, meg ez, meg az, és ezt szerettük volna elkerülni. Félreértés ne essék, nem félünk attól, hogy nincs igazunk, hanem azt gondoljuk, hogy ettől kezdve a dolog egészen másról szólna, mint arról, ami történt, hogy ide jött négy ember, ebből kettő egy betiltott szervezet egyenruhájában, és jogsértő módon félelmet keltve fotózott és rossz érzést keltett emberekben a munkahelyükön.- Gondolom, Ők azzal védekeznek majd, hogy nem mint gárdisták voltak itt.
- Én meg azt gondolom, hogy ha két ember megjelenik két gárda egyenruhát viselő társa kíséretében, akkor Ők hivatalosan vannak itt. A lapunkban közölt képeken látható, hogy az egyenruhások - mint két cerberus - álltak az ajtóban. Ezek Magyar Gárda tagként jelentek meg és ezen nincs mit vitatkozni, ezért vártuk volna azt, hogy az ügyészség magától lép a Magyar Gárdával, vagy annak két tagjával szemben. Persze, nem is ez az igazi kérdés, hanem az, hogy a mi békés polgári életünk miként alakul, ha ez a dolog így megy tovább, hogy akár a munkahelyünkre, akár egy esetleges következő lépésben a lakásunkra bejöhetnek olyanok, akiknek ott semmi keresnivalójuk nincs. Ide vezetett a Fidesz duplafenekü kommunikációja, amellyel üzent a szélső jobbnak - például Ékes Ilona által - majd elhatárolódott tőle, így azután mind a két üzenet megjelent. Véleményem szerint, ameddig a jelenleg legnagyobbnak tűnő párt nem mondja ki egyértelműen, hogy ez antidemokratikus, elfoghatatlan, tűrhetetlen, és a rendőrség, valamint az ügyészség minden lehető eszközzel szerezzen érvényt a bíróság döntésének - márpedig fideszestől ilyet nem hallhatott - addig a szélsőjobb bíztatást érez.
- Miért mondja ezt, hiszen éppen Orbán Viktor mondta, hogy adunk majd két pofont a szélsőjobbnak és akkor haza mennek?
- Ezt a nagyon demagóg, semmitmondó mondatot valóban Ő mondta, de nézzük meg, hogy működhet-e ez a valóságban? Ezek szerint a kollegáimnak két pofont kellett volna adni a gárdistáknak, és ettől ők hazamentek volna? - kérdezem Orbán Viktortól.
- Mindezek után, végül is tesznek feljelentést, vagy nem?
- Konzultálunk a jogászokkal, de mielőtt lépnénk, ismét feltesszük a kérdést az ügyészségnek, hogy kíván-e bármit tenni az ügyben, és ha nem, akkor a feljelentést legkésőbb pénteken megtesszük, ámbár hozzá teszem, ha erre kényszerülünk, akkor ismét csökken a magyar jogrendbe vetett bizalmam.
A másik oldal természetesen máshogy mesélte a sztorit ...
Az utolsó 100 komment: