Olvasói levél következik:
"Az írott (Népszava) és az elektronikus (Napló, Echo TV) média is foglalkozott az ajkai Bánki Donát Szakképző Iskola és Kollégium diákjainak demonstrációjával. 2009. november 27-én, pénteken tartottak csendes tiltakozást a diákok az igazgatójuk leváltása ellen.
Jómagam az iskola dolgozója vagyok, így közvetlen élményeim vannak az igazgatóválasztással kapcsolatban. Az iskola fenntartója, a Veszprém Megyei Önkormányzat úgy írta ki az igazgatói pályázatot, hogy az új igazgató 2010. január 1-én lépjen hivatalba. Ez már önmagában furcsa, iskolaigazgatót nem szokás a tanév közepén kinevezni…
A kiírt pályázatra ketten jelentkeztek, a jelenlegi igazgató és egy külső pályázó. A jelenlegi igazgató már tizenkét éve vezeti iskolánkat. Az iskola jól működik, folyamatos a fejlődés. Munkájának sikerességét az bizonyítja a legjobban, hogy a demográfiai hullámvölgy ellenére nincsenek beiskolázási gondjaink. A város öt középiskolája közül egyedüliként!
A másik pályázó nem rendelkezik vezetői gyakorlattal. Ráadásul pályázatából kiderült, hogy nincs tisztában az iskolánkban zajló belső folyamatokkal, nem ismeri munkánkat. Ezt alátámasztja az is, hogy több olyan dolgot vázol fel megvalósítandó célként, amelyek már megvalósultak, vagy megvalósításuk már zajlik.
A törvény kimondja azt is, hogy a fenntartó nem köteles figyelembe venni a dolgozók véleményét. A megyei önkormányzat élt is ezzel a jogával. Sokak megdöbbenésére a tapasztalatlan, külső jelöltet nevezte ki 2010. január 1-vel igazgatónak. Indoklásuk szerint a közgyűlés „a pályázók szakmai programjának körültekintő és alapos tanulmányozása után hozta meg döntését.” (Ajkai Szó, 2009. november 27.) Ezt nem kommentálnám…
Ezek azok az események, amelyek oda vezettek, hogy a diákság egy néma demonstrációval fejezte ki véleményét.
Az iskola szempontjából szomorú és felháborító, hogy a politika ilyen mértékben meghatározza egy középiskola mindennapjait. Van azonban egy másik oldala is az éremnek. Nagyon ijesztő és elgondolkodtató üzenete van – pár hónappal a közelgő választások előtt! – a megyei közgyűlés döntésének. Mégis igaza lesz a baloldal hivatásos rettegőinek? Ez vár az országra is, ha a Fidesz megszerzi a kétharmados többséget? Őszintén remélem, hogy nem!"
laspalmas:
Következzen az érem másik oldala. A 30.000 lakosú Ajkán természetesen több iskola van. A Borsos Miklós Általános Iskola kórusa a várossá avatás 50. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen (október 29.), az eltelt 50 évre visszaemlékező ünnepi műsor keretében előadta a Mint a mókus című úttörődalt. Az MNO és a NOL meccsezett egyet, a HírTV szokás szerint kissé túldramatizálta a dolgot, de a tény az tény: hiba nélkül elénekelték a dalt az iskolások.
Volt egy másik ünnepség is a városban:
Megemlékezés az Aradi Vértanúk tiszteletére - AjkaDátum:2009. október 06. 17:00
HelyszínTemplomdomb 8400 Ajka,
Szabadság tér 4.
Veszprem, Magyarország
47.106290, 17.562951Beszédet mond:
Köblös Domokos
Székelykeresztúr város alpolgármestereA megemlékezésen átadásra kerül a Székelykeresztúr által Ajka városának adományozott kopjafa.
Az ünnepi műsorban közreműködnek:
Fekete-Vörösmarty Iskola tanulói és a Bányász Fúvószenekar
Tudni kell, hogy Székelykeresztúr Ajka egyik testvérvárosa, nem véletlenül kerültek oda az ünnepségre. Épp ezért nagyon meglepő, hogy az aradi vértanúkra való megemlékezés a Himnusszal kezdődött, és a Szózattal zárult, a Székely himnusz nem kapott helyet a hivatalos programban. Azonban a jelenlevő jobbikosok nem hagyták annyiban, ők rázendítettek. A székelykeresztúriak velük énekeltek, a többiek csak álltak és néztek. Az iskolások is.
Értem én, hogy a mintamókus csak egy vidám kis retrodal, a Székely himnusz meg szélsőjobb veszélyforrás, de azért mindennek van határa. Kurva szomorú, hogy már az iskolásokat is pártosítják, az MSZP-s vezetés dönti el, melyik ének jó, és melyik rossz.
Az utolsó 100 komment: