"Náczuló" bloggertársak és olvasók! Még van remény számunkra, a számotokra! Még van esély visszatérni a helyes ösvényre! Még lehet belőled diplomás antifa! Ne habozz, jelentkezz még MA az Antifasiszta Akadémiára! Mentsd meg magadat, mentsd meg az országot! Szellemileg kiképezve harcolj a barna eső ellen!
"A Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének Demokrácia Akadémiája a 2008-2009-es oktatási évre is meghirdeti "közéleti szakértő" kurzusát.
A képzés során a demokráciával kapcsolatos alapvető politológiai, társadalom-ismereti és média-kommunikációs elméletek és gyakorlatok megismerésére van lehetőség.
A kurzus résztvevői bepillantást nyerhetnek a főbb közéleti, politikai - társadalmi rendszerek működésébe, közvetlen kapcsolatba kerülhetnek neves politikusokkal, társadalomtudósokkal, közéleti szereplőkkel.
A 16-28 évesek részére szóló térítésmentes képzés november 28-án indul.
Az elméleti ismeretek és gyakorlati tudás megszerzése mellett önismereti képzés és sok öntevékeny közösségi feladat is szerepel. A tematika része egy országos napilap, valamint a közszolgálati televízió szerkesztőségének meglátogatása, továbbá egy több napos tanulmányút, melynek során a kurzuson résztvevő hallgatók Brüsszelben ismerkedhetnek meg az Európa Parlament és a kapcsolódó intézményrendszer működésével. A hallgatók az akadémia sikeres elvégzése után oklevelet kapnak.
Jelentkezni 2008. október 28-ig lehet a következő e-mailcímen egy önéletrajz és egy motivációslevél elküldésével: measzelnok@chello.hu.
A MEASZ 2007-ben indította képzését fiatalok számára a MEASZ Demokrácia Akadémiát (DA). 24 hallgató vett részt Kiss Péter miniszter támogatásával a parlamenti évnyitón. Képzésünk újszerûsége, hogy nem csak ismereteket adunk át a demokrácia világából, hanem a mai hazai demokratikus közéletben némi jártasságot biztosítunk, cselekvésre ösztönzünk. A hallgatók tanulmányozták a Népszabadság és a Magyar Televízió szerkesztõségének munkáját, egyhetes tanulmányi kirándulásra Buchenwaldba is eljutnak, ahol részt vesznek a kétezer fõs felszabadulási ifjúsági találkozón, majd Brüsszelben az Európai Parlament munkájával ismerkednek. Április 25-én lesz a tanévzáró, amelyen az akadémia iránt érdeklõdõk is részt vehetnek.
Talán egy kicsit sikerül megvalósítanunk, amit célul tûztünk magunk elé: a résztvevõ fiatalok számára tisztaságot, hitelességet, közösséget, demokratikus cselekvési lehetõséget biztosítva igazi élményeket, barátságokat, no meg továbbgondolásra ösztönzõ ismereteket nyújtunk."
Kedvcsináló Hanti Vilmostól, a MEASZ Demokrácia Akadémia vezetõjétől:
"Mindenkit, akik demokratikusan gondolkodnak Magyarországon, sokkolták mindazok, amelyek 2006. õszén történtek. Ennyire törékeny a demokráciánk? Ennyire félnünk kell a szélsõjobbtól? A válaszom igen, s egyben nem!
A szélesebb közvélemény számára nyilvánvaló lett: hiába gyõztük le a fasizmust több mint hat évtizeddel ezelõtt, nem tehetjük karba a kezünket! Bizonyítottakká váltak mindazok a szavak, amelyeket a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének (MEASZ) tagjai szinte imamalomként folyamatosan mondogatnak: azért, hogy ne térjen vissza a fasizmus szörnyûsége, folyamatosan tennünk kell.
Hétköznapjaink telis tele vannak olyan monumentumokkal, amelyek bennünket a konfrontáció irányába taszítanak, amikor olyan helyzetek teremtõdnek, hogy háborúskodásra kapunk ösztönzést embertársainkkal. Ezt látjuk "mintaként" a közéletben, a demokrácia szent oltárát jelképezõ Parlamentben is. Pártjaink, amelyeknek a demokrácia letéteményeseinek kellene lenniük döbbenetesen elvesztették bizalmi támogatottságukat.
Hol és ki tanít meg bennünket, de a felnövekvõ generációt is arra, milyen a demokrácia valódi íze? Amikor belsõ készségünkké válik, hogy egy cselekvési helyzetben nem az évszázadok során megszokott diktatórikus, tekintélyelvû megoldásokat választjuk, hanem a demokratikus módszereket? Közoktatási rendszerünkben most már jól látható: bármelyik "érték" elvû kurzus irányít, nem kap kiemelt figyelmet a demokratikus készségekre nevelés. Tisztelet a kivételeknek, nem mûködnek érdemben a diákönkormányzatok, nem kapnak a diákok kellõ áttekintést a magyar nemzeti antifasiszta ellenállás hiteles történetérõl, ahol göncz árpádok vállalták a politikai és fegyveres ellenállást, a méltó emberi kiállást a fasizmus ellen.
Az antifasizmus nem jobb, vagy baloldaliság kérdése, hanem egy humanista életút. Mártírokat tudunk sorolni többféle oldalról. Olyanokat, akikre joggal lehetünk büszkék. Azokat, akik, ha a történelem úgy kívánta, szembeszálltak, életük feláldozásával a humánumért, az utódokért. Értünk is. Azért, hogy békében, erõs demokráciában élhessünk."
A tantestület és meghívott előadók listája megáll a saját lábán, de talán nem sértő a többi előadóra, ha kiemelem dr. Debreczeni Józsefet, dr. Hegyi Gyulát, dr. Heller Ágnest, dr. Kende Pétert, dr. Kondorosi Ferencet, Forró Evelynt vagy Juszt Lászlót.
Vizuálisabb típusú olvasóinknak Hanti Vilmos MEASZ elnök beszéde a Demokrácia Akadémia tanévnyitón, a Parlament, 2007. október 26:
Bródy János - Szabadnak születtél, Demokrácia Akadémia tanévnyitón, a Parlament, 2007. október 26:
Már maga az egyesület létezése is kissé pikáns egy olyan országban, ahol a bizonyítottan utolsó fasisztát 1946 március 12-én kivégezték. Egy olyan országban, ahol 40 évig volt szocialista diktatúra. Egy olyan országban, ahol a szocialista diktatúra működtetői és haszonélvezői nem hogy köztünk élnek a mai napig, de egyenes ők a minket vezető politikai elit!
Azért várom tőletek kommentbe, milyen a motivációs levellel jelentkeznétek az Akadémiára ... :-)
Az utolsó 100 komment: