Mégpedig nem is kicsi, ezt mindannyian jól tudjuk, számos kép és videó tanúskodik erről a letagadhatatlan tényről. De most nem az őskomcsi trampli vonalairól lesz szó.
Kanyarodjunk egy kicsit vissza a múltkori bölcsis posthoz. Most, hogy a Gyurcsány-klón Bajnai durván meg fogja szívatni a kisgyerekes családokat, különösen aktuális a téma.
Ugye a nagy terv "a GYES és GYED időtartamának két évben történő maximalizálása átmeneti időszak biztosítását követően".
A ridikülből zabálás bajnoka azt mondja erről:
"Olyan gyakorlatot ne kövessen egyetlen társadalom sem, hogy évről évre a szociális jövedelmek emelésével próbálja meg a társadalmi jövedelemkülönbségeket csökkenteni, mert az nagyon gyorsan eléri a társadalom tűrőképességének a küszöbét."
A szociális miniszter a tervezett intézkedés várható ágazati vagy költségvetési hatását nem tudta megmondani. Szűcs Erika valószínűnek tartja, hogy ez a változás is 2010. május 1-jétől lenne érvényes.
„Minden társadalmi kutatás azt bizonyítja, hogy a gyermekszám a jövedelemmel fordítottan arányos. Minél kevesebb a jövedelem, annál több a gyermek, és minél több a jövedelem annál kevesebb a gyermek. A gyermekvállalási kedv a nők esetében szerintem alapvetően attól függ, hogy mennyire biztos a munkahelyük, és mennyire támogatja, segíti őket a társadalom abban, hogy egyszerre tudjanak gyermeket vállalni és a munkahelyen is helyt állni.” - mondta a tárcavezető.
Nos, mennyire támogatja, segíti a magyar állam a magyar nőket, hogy egyszerre tudjanak gyereket vállalni és a munkahelyen is helytállni? Hát nemigen. Ahogy azt már kitárgyaltuk, egy átlagosan kereső családnak komoly anyagi rizikóval jár gyereket vállalni. Ez itt kérem nem Nyugat-, hanem Kelet-Európa, a rideg magyar valóság. Az apa nem keres annyit, hogy pótolja az anya kieső jövedelmét, az anya pedig hiába szeretne hamarabb visszamenni dolgozni, nincs elég bölcsőde. 561 állami intézményben 24.000 férőhely van, de kétszer ennyi kéne. Mit tesz a magyar állam és konkrétan a szociális miniszter? Gőzerővel dolgozik a megoldáson, éjjel-nappal lobbyzik bölcsődeépítésért, átcsoportosítva mondjuk a 4-es metró milliárdjait? Hát nem. Az állam az egyezményes nemzetközi jelet mutatja a kisgyerekeseknek, Szűcs Erika pedig magánbölcsődéket népszerűsít.
Nem csalás, nem ámítás, a földtől és valóságtól elrugaszkodott Dobrev Klárával egy budaörsi családi napköziben jártak, amitől teljesen el voltak ájulva. Főleg Klára asszony, aki már régóta azt szorgalmazza, hogy szülés után az anyák mihamarabb menjenek vissza dolgozni. Most is lenyomta a szokásos álnaiv szöveget:
"Nem kell Magyarországon lelkiismeret-furdalást éreznie attól egy szülőnek, egy édesapának vagy egy édesanyának, hogy bölcsődébe vagy éppen családi napközibe viszi reggelente a gyermekét, mert attól még ugyanolyan jó és szerető édesanya tud maradni"
Klára asszony Erikával (és valószínűleg a komplett kormánnyal) nagy egyetértésben a magánbölcsiben látja a megoldást. Nem véletlenül. Egy "normál" bölcsődei férőhely havi 100.000,- Ft-ba kerül az államnak. A családi napközi díja átlagosan 60-80.000,- Ft, ebből az állam 20.000,-Ft-t fizet normatív támogatásként.
Ugye minden világos?
"Mi folytatni akarjuk a kampányt, szeretnénk találkozni mindenekelőtt, mindenekelőtt, első körben a polgármesterasszonyokkal, akiknek szeretnénk ezt bemutatni, hiszen azt hiszem empatikusabbak ezzel az üggyel kapcsolatban mint a férfiak” - mondta Szűcs Erika."
Igazi hátulról támadó, sunyi szocistratégia, méltó az MSZP-hez meg a pogácsazabálóhoz. Aki mellesleg újra és újra felháborodik a sajtó érdeklődésétől.
Igaza van Szűcsnek, az ő életpályájához tényleg gyomor kell. Jó erős.
Az utolsó 100 komment: