A Fidesz PR-gépezete egy újabb csodálatos kifejezést ajándékozott nekünk: Nemzeti Együttműködés Rendszere, alias "NER".
Kétharmad ide, történelmi győzelem oda, nekem ez egy picit túl öntömjénező:
"Az emberek azt várják el az Országgyűléstől, hogy ismerje el a magyar választók történelmi tettét, ismerje el, hogy az áprilisi választásokon egy új rendszer megalapításáról döntöttek." - Orbán Viktor
"A pénteken megalakult "forradalmi Országgyűlésnek" a jövő érdekét szolgáló törvényalkotáson túlmenően feladata lesz az is, hogy végleg lezárja a szavazófülkékben megdöntött rendszert, és felépítsen egy újat, a nemzeti együttműködés rendszerét. Mint mondta, a politikai nyilatkozattal, amelynek általános vitája hétfőn kezdődik meg a parlamentben, olyan széles körű összefogást szeretnének létrehozni Magyarországon, amilyet a magyar emberek régóta várnak. " - Szíjjártó Péter
Csodálatos egy új szókapcsolat és rövidítés, egyszerűen mindenre rá lehet húzni ...
Jön az árvíz?
A NER segít.
Burjánzik a korrupció?
A NER segít.
Letartóztatták Hagyót?
A NER segít.
"Nemzeti együttműködés rendszere véget vet annak, hogy a korrupció elárasztja a politikát." - Szíjjártó Peti.
Úgy ahogy mondot Peti, hipp-hopp, jön a NER!
A NER nem egy hosszú szöveg, 1 db A/4-es lapra felfér, egy részlet belőle:
"A magyar nemzet 2010 tavaszán még egyszer összegyűjtötte maradék életerejét, és a szavazófülkékben sikeres forradalmat vitt véghez.
A győzelmet a magyar emberek a régi rendszer megdöntésével és egy új rendszer, a Nemzeti Együttműködés Rendszerének megalapításával vívták ki.
A magyar nemzet e történelmi tettével arra kötelezte a megalakuló Országgyűlést és a felálló új kormányt, hogy elszántan, megalkuvást nem ismerve és rendíthetetlenül irányítsák azt a munkát, amellyel Magyarország fel fogja építeni a Nemzeti Együttműködés Rendszerét.
Mi, a Magyar Országgyűlés képviselői kinyilvánítjuk, hogy a demokratikus népakarat alapján létrejött új politikai és gazdasági rendszert azokra a pillérekre emeljük, amelyek nélkülözhetetlenek a boldoguláshoz, az emberhez méltó élethez és összekötik a sokszínű magyar nemzet tagjait. "
Hát, én csak húztam egy x-et, nem éreztem semmi forradalmit. Elzavartuk őket a picsába, ha a Fidesz is ilyen lesz, őket is elzavarjuk a picsába.
Ildinéni egyből jelezte, hogy ő személy szerint nem írná alá, de majd a frakció dönt erről. Mesterházy már nem sokat szarozott, közölte, hogy ez a szöveg elfogadhatatlan, és megírták a saját változatukat, hogy azt fogadják el. Szegény Attis, még mindig azt hiszi, hogy ő meg a pártja tényező ... olyan aranyos, amikor beszél, le szoktam némítani a tévét, és csak lesem, ahogy mozog a boborján-szája ...
A Jobbik homályosnak tartja a Fidesz nyilatkozatát (Vona: "ilyen homályos politikai nyilatkozattal miért terhelik az Országgyűlést? Komoly szembenézésre szükség lenne, de ez a dokumentum nem alkalmas erre"), az LMP pedig nem támogatja, mert feleslegesnek tartja (Schiffer: "nem kell azt a hamis képzetet kelteni, hogy kiléptünk volna abból a rendszerből, melyet az 1989-es jogállami forradalom, rendszerváltás létrehozott").
Ez egy szimbolikus jelentőségű szöveg, semmi jelentősége, semmilyen kötelezettséggel nem jár. Így akár alá is írhatná mindenki, de ennek az ellenkezője is belefér ... meglátjuk, ki mit lép, és mivel indokolja a lépését.
A legkeményebben ki más nyilatkozhatott volna, mint a Megélhetési Rettegők Utolsó Mentsvára, a Magyar Demokratikus Charta? Sötét idők járnak, vannak emberek, akiknek a véleményét már senki sem kéri ki, nem kér tőlük interjút a 168 óra, nem hívják fel őket még a Klubrádióból sem őket ... nekik már csak a Charta marad.
Bauer Tamás, Fleck Zoltán és Vásárhelyi Mária jegyzik a Charta-nyilatkozatot. A nevek magukért beszélnek, kell ennél többet mondani?
Charta: "A Magyar Köztársaság polgáraiként tiltakozunk az ellen, hogy a kijelölt miniszterelnök parlamenti beszédében és országgyűlési nyilatkozat-tervezetében kirekeszti a magyar nemzetből azokat, akik nem az ő pártjára szavaztak. Pedig nem vagyunk kevesen: a Fideszre csak ötvenkét százalék szavazott, s harminc százalék mind a Fideszt, mind a Jobbikot elutasította."
NER: "A Nemzeti Együttműködés Rendszere minden magyar számára nyitott, egyaránt részesei a határon innen és túl élő magyarok."
Charta: "Magyarországon a választók a többséget szerző pártokat kormányzással bízták meg, de nem többel, és a parlamentben és a nyilvánosságban ugyanolyan jogok illetik meg azokat is, akik a parlamenti többségtől eltérő érdekeket és nézeteket képviselnek. Ha az, akinek a parlamentben többsége van, nem vesz tudomást azokról, akiket nem ő képvisel, akkor vége a magyar szabadságnak."
NER: "Ez a roppant erőket felszabadító összefogás minden magyar embert, legyen bármilyen korú, nemű, vallású, politikai nézetű, éljen bármely pontján a világnak, nagy reményekre jogosít, és hosszú évtizedek után megadja a lehetőséget, hogy a magyarok végre megvalósíthassák saját céljaikat."
Charta: "Az a politikai erő, amely megtagadja a két évtizede fennálló magyar demokráciát, és hamis hivatkozás alapján titokzatos új rendszer bevezetését hirdeti meg, súlyos veszélyt jelent valamennyiünk szabadságára."
Ner: "Munka, otthon, család, egészség és rend lesznek közös jövőnk tartóoszlopai."
Charta: "Felhívjuk a magyar országgyűlés demokratikus elkötelezettségű tagjait, és minden magyar demokratát, hogy utasítsa el Orbán Viktor parlamenti nyilatkozat-tervezetét."
Az utolsó 100 komment: