Pintér úr (rendőrség), Navracsics úr (igazságügy) és Farkas úr (romaügyek) szíves figyelmébe ajánljuk:
Kiskunhalas, Fecske utca, 2 szintes, 2 generációs, takaros ház.
Az egykori tulajdonos, egy idős hölgy, évekkel ezelőtt egyedül maradt és mivel félt a környéken élő csirkefogóktól inkább eladta a házat.
Az ingatlant hitelre vásárolta meg egy férfi, sokáig albérlők lakták, majd miután a tulajdonos nem tudta fizetni a törlesztő részleteket, fél ével ezelőtt a bank elvette tőle a házat.
"Úgy fél éve nincs gazdája a háznak, azóta éjszakánként üvegcsörömpölésre és a bontás zajaira ébredünk. Volt már, hogy a férjem rájuk szólt, hogy nem kellene széthordani a másét, erre az lett a felelet, hogy a kapunkba borítottak pár talicska szemetet" - szomszéd.
Már ellopták a nyílászárókat, az aknafedeleket, az erkélyek korlátainak nagy részét. A szobák falát emberi ürülékkel kenték ki, a padlót is szemét és bűzölgő kupacok borítják.
- Múltkor a gázcsöveket és a gázórát lopták el, meg a bojlert: majd megszakadt egy tizenéves suhanc, mire kirángatta az utcára - szemtanú.
Ha ez még lenne súlyos, hogy ilyesmi megtörténhet egy 30 ezer lakosú városban, akkor most jönnek a tényleg észbontó kérdések és válaszok:
Az első jogos kérdés a szomszédokhoz, szemtanukhoz, hogy miért nem tesznek bejelentést a rendőrségen?
"-Volt már, hogy betelefonáltunk a rendőrségre, de ők csak a tulajdonos feljelentésére vizsgálódhatnak, mi csak csendháborításért tudunk bejelentést tenni, ha zavar minket a zaj."
Vagyis hiába jelentek egy bűncselekményt, a rendőrség leráz, hogy nem mi vagyunk a tulajdonos?!
Következő válaszadó a Magyar Köztársaság rendőrségének szóvivője, aki valószínűleg teljes mértékben magáénak tudja a "szolgálunk és védünk" szlogent:
"-A rendőrségre nem érkezett még bejelentés ezzel az üggyel kapcsolatban. Várjuk a tulajdonos megkeresését, hogy lépni tudjunk" - mondta Farkasné Wodring Zsuzsanna, a halasi rendőrkapitányság szóvivője.
Azt a cinikus .... na, jó, ezt most nem írom le. Egy ilyen vidéki városban mindenki tud mindent, pontosan tudja a rendőrség is, hogy mi zajlik éjszakánként a Fecske utcában. Csak kényelmesebb az őrsön kávézgatni ügyeletben éjjelente ... a betelefonálókat pedig lerázni.
Apropó, nem rögzítik a telefonbeszélgetéseket? Egy belső ellenőrzés 10 perc alatt ki tudná deríteni, hogy hány hívás érkezett az rendőrségre, és hányszor rázták le őket.
Következő válaszadó a városi Cigány Önkormányzat vezetője, Rostás László. Róla annyit érdemes tudni, hogy 2009. december 18-án a Parlamentben megkapta a Kisebbségekért díjat:
"Rostás László aktív szerepet vállal a cigány családok életkörülményeinek, munkahelyhez jutási esélyeinek javításában. A közreműködésével Kiskunhalason létrehozott utcabizalmi és iskolai szociális segítő hálózat eredményesen csökkenti az oktatás terén jelentkező problémákat. A cigány emberek érdekeinek elkötelezett szószólójaként szélesebb körben is ismertté vált. A Bács-Kiskun Megyei Cigány Érdekképviseleti Szervezet elnöke, az Országos Cigány Önkormányzat képviselője, a Konfliktuskezelő Bizottság elnöke.
Rostás László a közéleti szerepvállalásáért, a cigányság társadalmi integrációjának előmozdítása érdekében végzett tevékenységéért részesült a Kisebbségekért Díjban."
Szóval megkérdezték Rostás urat, hogy az általuk kiépített utcabizalmi rendszer miért nem jelent megoldást erre a problémára?
"-Nem ülhet a ház előtt mindig az utcabizalmi, meg mi nem is tudhatjuk, hogy akik viszik az értékeket azok jogosan teszik-e vagy sem." - mondta Rostás úr.
Így is van Rostás úr, hiszen éjjel a tizenéves suhanc, hátán a 200 literes bojlerrel necces eset, lehet, hogy csak a saját bojlerét viszi a szerelőhöz, hiszen mindenki így szokta javíttatni ...
A szomszédok persze rettegnek, de az sajnos senkit nem érdekel:
"-Már így sem merünk elmenni egyszerre itthonról, nyaralni mondjuk, mert félő, hogy mire visszaérünk nem lesz kerítésünk."
Ezek történnek Kiskunhalason, egy 30 ezer lakosú városban ...
(Forrás: baon.hu)
Az utolsó 100 komment: