A szavazófülkés forradalom maga volt a csoda, nem is hinné az ember, hogy egy szavazattal mennyi mindenre adhat felhatalmazást a választott képviselőjének.
Már csak egy picike rés maradt a forradalom pajzsán: a népszavazás. A szegény Stumpf alkotmánybíró elvtárs úr, mint egy szem taláros fecske nem tud nyarat csinálni, így ha a reakciósnak nem nevezhető OVB kénytelen elfogadni egy népszavazásra beadott kérdést (Vona Gabi már összefutott az új OVB-vel), az átmehet az AB-n is, a 200 ezer aláírás is összejöhet ... és akkor ... a sorsunk a Zemberek kezében.
Az új alkotmányt előkészítő bizottság egyik tagja Schöpflin György (történész-politológus professzor) mesélt egy kicsit a tervekről, előbb a Magyar Hírlapnak, majd a Népszabadságnak is:
A miniszterelnök alkotmányozó tanácsadója szerint referendumot csak kivételes esetekben kellene alkalmazni, például erkölcsi ügyekben, mint például az abortusz vagy a válás.
"Az a fogalom, hogy az egységes nép képes döntéseket hozni, nem létezik. Azt mutatja az ír vagy a dán példa is, hogy népszavazás arra alkalmas, hogy a szélsőjobb és a szélsőbal valamilyen posztmodern formációban egymásra találjon. A népszavazás intézménye a politikai folyamatokat a populizmus irányába viszi. A népakarat helyett intenzív, mély társadalmi konzultációra lenne szükség."
A Népszabadság felvetésére, hogy 2008-ban volt egy vizitdíjas népszavazás, amit a Fidesz és a KDNP kezdeményezett, Schöpflin György úgy reagált:
"az kivételes eset volt. Akkor, az őszödi beszéde után a Gyurcsány-kormány legitimitása megrendült, a nép változást akart, Gyurcsány Ferenc mégis hatalomban maradt. Ezért volt szükség a népszavazásra. De bonyolult kérdések esetén nem kell referendum."
Az új Alkotmányról sem várható népszavazás, a sok hülye úgysem értené meg, minek terheljük őket. Preambulum meg egyéb nyalánkságok ... elmagyarázni ezt a Zembereknek ... Szijjártó Peti legyen a talpán, aki képes erre.
Orbán Viktor, ATV, 2010 július:
"Nem vagyok a híve ... a képviselőket azért választják meg, hogy a mindenkire tartozó fontos kérdésekben döntsenek, és csak kivételes esetekben forduljanak a választókhoz. A parlamentáris hagyományt szeretném folytatni Magyarországon. Ha elkezdünk népszavazást kiírni mondjuk az alkotmány kérdésében, akkor meg fogunk indulni az elnöki rendszer felé, és én nem szeretném, ha Magyarország az elnöki rendszer felé mozdulna el."
Ó, azok a régi szép idők, mikor még a népszavazás a demokrácia koronagyémántja volt ...
"A népszavazás egy történelmi lehetőség. Magyarország egy történelmi lehetőség kapujában áll. Létrejöhet egy szövetség a középosztály és a leszakadó emberek között. (...)
Ez a népszavazás nem pártkérdés lesz, hanem az emberek szavazása. A három kérdés mindent szimbolizál, ami ma a magyar közélet terítékén található. Itt testesülnek meg a kormányzati hazugságok, és ezek azok a kérdések, amelyekben nem jut előrébb az ország, mert nincs meg a reformhoz szükséges közegyetértés.(...)
Magyarországon változás, kormányváltás, parlamenti képviselők összetételének megváltoztatása akkor következik be, ha az emberek így döntenek. Egy kormány csak addig lehet kormányon, amíg az emberek eltűrik. Hogy egy nép mikor és milyen formában fejezi ki a maga véleményét, az a népre tartozik, az ő joga. Nekünk egyetlen dolgunk van: olyan lehetőségeket kínálni az embereknek, amelyek demokratikusak, erőszakmentesek, és amelyek egyre szélesebb összefogást hoznak létre a társadalomban" - 2007. október 16., orbanviktor.hu
"A népszavazás ténye már maga győzelem. Lassan 2 millió aláírás gyűlik össze, ami azt jelenti, hogy Magyarországon majdnem minden negyedik polgár magáénak vallja a népszavazás eszméjét. Orbán úgy vélekedett: kiharcoltuk a népszavazás jogát, az embereknek fontosak ezek a kérdések, nem akarják átadni az irányítást a politikusok kezébe. Magyarországon mindenki büszke lehet erre a győzelemre, a részvéti demokrácia kerekedett felül.
A népszavazás az erőszakmentes népi mozgalmak formája." - Orbán Viktor évértékelő beszéde, 2008. február, HírtV
Mint látjuk, itt van egy remek lehetőség az ellenzék számára: "3 éve még imádta Orbán a népszavazás intézményét, most meg már nem imádja."
Imádta - nem imádja. Egyszerű, mint a faék.
De a balfaszok címeres ökrei, Szanyi Kapitány és droidcsapata ( -> az MSZP) még ezt a magas labdát is úgy üti le, hogy teljes erővel a saját töküket találják telibe.
"Jelképekben gazdag, ámde a nemzet polgárai számára jogosítványokban szegényebb alkotmányt szeretne a Fidesz. Mindezt úgy képzeli megvalósítani, hogy hülyének nézi a haza polgárait: egyfelől közli, hogy nagyobb beleszólást kíván adni az állampolgárok számára, majd pár mondattal később kijelenti, hogy kurtítani akarja a megszólalási lehetőségeiket azzal, hogy szűkítené a népszavazások lehetőségét.Mindezt tetézi azzal, hogy a kétharmados hatalmát tovább erősítendő növelni akarja a parlament ellenőrző szerepét és kivenné a konstruktív bizalmatlansági indítvány intézményét. Magyarul minden olyan eszközt, lehetőséget ki akar irtani a demokráciánkból, melyeket azért alkottak meg a rendszerváltáskor, hogy kontroll alatt tarthassuk a mindenkori kormányokat.
A Fidesz tehát fél, retteg. Retteg attól a nemzettől, melyet átvert, melyet hazugságokkal tömött négy éven át, csakhogy hatalomhoz juthasson és most, hogy ezt a felkérést megkapta a nemzettől, most meg akarja tiltani a nemzetnek, hogy ellenőrizze a kormányzásukat.
Az MSZP követeli, hogy a Fidesz ne korlátozza nép közvetlen véleménynyilvánításának szabadságát, hagyja meg a demokratikus alapjogokhoz tartozó bizalmatlansági indítvány intézményét és erősítse az ellenzéki kontroll lehetőségét."
Valaki szabadítsa már meg a haláltusájuktól ezeket a szerencsétleneket ...