Nagyban zajlik a párhuzamos valóság megteremtése, aminek egyik élharcosa Lázár János.
Kronológia:
1, Január elején jött a hír, hogy a kormány emlékművet állít a német megszállásnak.
2, Január végén kiszivárogtak sasos-angyalos szobor tervei.
3, Óriási közfelháborodás, különösen a balosok, liberálisok, és természetesen a zsidók részéről. Két zsinagóga (mára már pedig közel 500 szervezet) visszautasította a Civil Alaptól a Holokauszt Emlékév kapcsán tartandó programokra kapott támogatást.
4, Február 10-én a Mazsihisz levelet írt Orbán Viktornak. A levél két dologról szól: az egyik, hogy azt javasolják, hogy a józsefvárosi "Sorsok Háza" elnevezésű holokauszt-emlékközpont helyett egy másik intézményt hozzon létre a kormány. A levél második részében pedig azt írják, hogy szeretnének párbeszédet kezdeményezni a Szabadság térre tervezett emlékművel kapcsolatban.
5, Orbán Viktor február 19-én válaszolt a Mazsihisz-nek. Levelében megköszöni a zsidó szervezetnek "a párbeszédet elősegítő szándékot és konstruktív hozzáállást", és egyetért velük abban, hogy "gyerekeink a magyar-zsidó együttélés történelmét is megismerjék". Azonban a választási kampányra hivatkozva azt javasolja, hogy a párbeszédet húsvét után folytassák.
6, Április 8-án, két nappal a választás után a kormány elkezdte a Szabadság téri megszállásemlékmű megépítését. A felállított kordonokat tüntetők elbontották. A Mazsihisznek pedig megvan a véleménye: "Amit a kormány tesz, az a kormány dolga, amit mi teszünk, az a miénk", "Az, hogy felhúzták a kordonokat a Szabadság téren, szimbolikus dolog, mi pedig értjük az üzenetet".
7, Sándor Zsuzsa, a 168óra újságírója tegnapi, nyilvános Facebook-postja:
"A német megszállás emlékmű kapcsán kérdéseket tettünk fel a Miniszterelnökségnek. Íme a válasz: "A Kormány 1077/2014. (II. 19.) határozatában május 31-i befejezési határidőre módosította a német megszállás áldozatainak emlékművének felállítását. Ennek a kormányhatározatnak a szellemében a határidők betartása végett, a Szabadság téren, megkezdődtek a munkálatok. Az Ön állításával szemben, a miniszterelnök MAZSIHISZ-nek írt levelében, a választási kampányban átpolitizálódott holokauszt emlékév kapcsán fogalmazódik meg a Húsvét utáni párbeszéd folytatása, és szó sem esik az emlékmű felállításának elhalasztásáról." "
Hát nem, végülis tényleg nem írta le Orbán szó szerint.
Az utolsó 100 komment: