A XV. kerületi "Rákospalotai Javítóintézet és Speciális Gyermekotthon" 36 férőhelyen fogad javítóintézeti nevelésre utalt és 26 férőhelyen előzetes letartóztatásban lévő 14-19 éves lányokat. Értük és mellettük körülbelül 80 ember dolgozik. Tanárok(közülük 6 általános iskolai tanár!!! ... és 2 darab szakképző), felügyelőnők (42 fő), konyhások (4 fő) ééééés központi igazgatás: 28 fő. Az intézet költségvetése közel 400 millió forint állami támogatás per év. Azonban hiába a megfeszített munka és a sok pénz, a lányok többsége nehéz körülmények között nevelkedett, nehéz életük volt, és mivel a prostitúció jelen volt a múltjukban(is) borzasztó nehéz őket "kordában tartani".
Jelenleg ott tartanak, hogy az alkoholista vagy erőszakos szülők, korábbi nemi erőszak, kis korban elszenvedett szexuális zaklatás rossz élményeitől szenvedő lányokra specializálódott stricik könnyedén magukhoz édesgetik őket, ajándékokkal és márkás holmikkal halmozzák el őket. Aztán bulizni viszik, majd alkohollal itatják, droggal etetik őket és kérik az első szívességet: feküdjenek le egy barátjukkal (majd idegenekkel is).
Az intézetben a nevelteknek hétköznap és vasárnap mindössze 20:00-22:00-ig van szabadidejük, szombaton ugyanez ki van tolva éjfélig. Vagyis alapesetben nem nagyon lenne idejük drogozni, piálni vagy kurválkodni. Ugyanis ha valaki piásan/drogosan tér vissza kimaradásról, rögtön kap egy fegyelmit és bent rohad pár hétig. A kiskapu ott van, hogy az intézet szabályzatában 3 nevelési fokozatú rendszerbe sorolják a lányokat a szerint, hogy meddig nem vétettek a szabályzat ellen. És ha valaki 4 hónapig jókislány volt, átkerül a 3. fokozatba, ami magával vonja, hogy kéthetente péntek délután egytől, vasárnap este hatig eltávozáson vehet részt. Vagyis van két teljes éjszakájuk, hogy szívjanak, zülljenek és dugassák magukat úgy, hogy sose derüljön ki. (ugyanezt megtehetik már 2 hónap után 2-es fokozatba kerülve, csak akkor 4 hetente szabadulnak ki az életbe)
Életidegen az emberkereskedelemről szóló törvény, így a jogszabály alapján csak 20-25 eljárás indul évente, mert a bizonyítás szinte lehetetlen. Kerítési ügy is alig 250 van egy évben, holott becslések szerint 10 és 50 ezer közt lehet a számuk.