A reggeli híradóban már volt kettő kiszivárgott név, akikről már esett szó az MSZP-ben.
Surányi György és Glatz Ferenc ...
"A szocialisták egyfelől olyan pénzügyi szakemberben gondolkodnak, aki a nemzetközi gazdaságban ismert és akinek tevékenysége hiteles lenne a piaci szereplők számára, másfelől olyan karaktert keresnek, aki képes megjeleníteni, biztosítani és fenntartani a nemzeti egységet. Ilyen lenne Glatz." - írja a Népszabi.
A volt jegybankelnökről most nem kívánok szólni, de hogy Glatz, mint szakértői miniszterelnök?
A legnagyobb gazdasági válság válság közepette nevezzünk ki egy történészt, baszod, ez aztán a kurva nagy ötlet ... olyan izzadós-szocis.
Glatz 1964-ben diplomázott az ELTE-n. 1968-ban az MTA Történettudományi Intézetének lett munkatársa, 1988-tól az igazgatója.
1975-től az ELTE BTK-n histográfiát, művelődéstörténetet és újkori forrástant tanított, 1979-ben a történeti muzeológia tanszéki csoport vezetője lett.
1989-1990-ben a Magyarország-NSZK Baráti Társaság elnöke, és a Németh-kormány művelődési miniszteréve.
1996-tól 2002-ig a Magyar Tudományos Akadémia elnöke.
Teljesen nyilvánvaló, hogy egy olyan, hozzáértő miniszterelnökre van szükség, akinek az egyik remek munkája a "Nemzeti kultúra – Kulturált nemzet 1867–1967" (1988).
Utóirat:
Szanyi "Mindig tökösen nyilatkozok" Tibi bedobta Kovács László nevét.
"Ha már mindenki az adózási rendszer átalakításában látja a gazdasági kitörés lehetőségét, akkor meg kellene kérdezni Kovács László adóügyi európai biztost, volt MSZP-elnököt, hogy vállalná-e a miniszterelnökséget."
Csak Janice-t tudom idézni a Jóbarátokból: Óóóóó, te jó ég!!!
A blog minden szerzője körömrágva, izgatottan várja, ki lesz az első, még tökösebb szoci, aki bedobja a nagy-nagy reformer Németh Miklós nevét ...