Kocsis döntött.
Szalainé helyére csaknem 50-en jelentkeztek, majd a szakmai anyagok áttekintése, és az interjúk után kiválasztották az utódot: Juracsik Zoltánt.
Juracsik munkaszerződése határozatlan időre szól; alapbére 1 millió 241 ezer forint havonta, teljesítéshez kötött prémiuma 100 százalék. Juttatásai között szerepel a személygépkocsi és mobiltelefon használat, a Kollektív Szerződés szerinti vezetői pótszabadság, valamint az egészségügyi szűrővizsgálaton való részvétel, végkielégítés azonban nem jár neki. Leginkább azért, mert nyugdíjas.
Egy nyugalmazott rendőr alezredes.
Harminchárom évet szolgált hivatásos jogviszonyban. Járőrként kezdte szolgálatát, a Rendőrtiszti Főiskola elvégzését (1981) követően csoportvezető, alosztályvezető-helyettesként, majd 1987-től humán területen főelőadó, kiemelt főelőadóként tevékenykedett a Rendőri Ezrednél.
Az Országos Rendőr-főkapitányság Személyügyi Szolgálatánál 1997 júliusától kiemelt főelőadó, osztályvezető-helyettes, főosztályvezető-helyettes (osztályvezető) beosztásokban dolgozott 2004 december 30-i nyugállományba vonulásáig.
2003-ban Lamperth Mónika belügyminiszterasszony kitüntette (rendőrségi főtanácsosi címet adományozott neki), 2006-ban pedig közigazgatási szakvizsgát tett.
A BKV-hoz történt kinevezéséig az Adyligeti Rendészeti Szakközépiskola Humán Osztályát vezette 2007-2009 között. Korábban az Országos Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Főosztályát megbízással vezette 2007 március 15 és július 31 között, egyben a Személyzeti Osztály vezetőjeként tevékenykedett 2005 májusától köztisztviselőként. Vajon mi vette rá, hogy elhagyja a rendőri pályát, és a BKV-hoz menjen dolgozni? Jobbak a munkakörülmények? Netán több a fizetés? Vagy szeretne újra a régi haverokkal dolgozni?
Ugyanis nem Juracsik az egyetlen, aki rendőrből lett BKV-s. Ott van mindjárt Lazurán József, a BKV Belső Kontroll osztályának vezetője, aki 2000. júliusában jött a céghez. Előtte a BRFK Gazdaságvédelmi Alosztályán dolgozott.
2001. áprilisában dr. Várhelyi Katalin, Lazurán volt beosztottja is a BKV-hoz került, majd nem sokkal belépése után magánnyomozó céget alapított. Jelenleg a Beruházási és Közbeszerzési Igazgatóságon jogi csoportvezető, és cégjegyzésre jogosult.
Hazafi Sándor szintén a BRFK-tól jött. A BKV beiskolázta Kecskemétre jogi szakra 2002-ben, de úgy tudjuk, még mindig nem végzett. Most osztályvezető a biztonsági osztályon.
Bonczók Zoltán a valamikori BM-ből jött, felsőfokú biztonságtechnikus.
Bozsik György szintén biztonságtechnikusként, már nyugdíjasan lépett be. Előző munkahelyei: Kormányőrség, NBH, NBSZ. Jelenleg -áthelyezés után- a BKV VJSZ Kft-nél dolgozik.
Tonka Tibor nyugdíjasként érkezett a biztonsági osztályra, belépés után magánnyomozói céget alapított. Értesüléseink szerint a BKV-nál is kizárólagosan csak információszerzéssel foglalkozott. Jelenleg a BKV VJSZ Kft-nél van, cégjegyzésre jogosult.
Balogh Richárd szintén a BKV biztonsági osztályán dolgozik. Apró pikantéria, hogy értesüléseink szerint ezt megelőzően az óbudai garázsban volt garázs- gépkocsivezető, de ott megbukott valami gázolajjal kapcsolatos ügy kapcsán. Ezután felfelé bukott (a pletykák szerint azért, mert a felesége a BRFK-nál dolgozik): Lazurán bevitte a biztonságira.
Tóth Sándor szintén a BRFK-ról érkezett, ő most a jegy- és bérletellenőrzési szakszolgálat vezetője.Cégjegyzésre jogosult.
Ennyiről tudunk, de természetesen lehet, hogy még több ex-rendőr dolgozik a BKV-nál. Persze nem buszsofőrökre gondolok, hanem irodai, felelős beosztásokra.
Viszont nagyon nem értem, hogy
1, miért mentek át?
2, mit csinálnak a BKV-nál? Mert ugye a botrányos ügyleteket nem nagyon sikerült megakadályozniuk.
Hoppá! Most jut eszembe.......egy tavalyi hír:
"Öt kémprogramot telepítettek ismeretlenek a BKV informatikai rendszerére,ezzel a behatolók a cég számítógépes hálózatának minden eleméhez hozzáfértek. Az illetéktelen behatolók a BKV informatikai hálózatába férkőzve nemcsak a cég szerverén futó levelezéshez és a belső kommunikációhoz férhettek hozzá, hanem akár a forgalomirányítási rendszerhez is. Mindennek akár nemzetbiztonsági kockázata is lehet, hiszen a NATO-tagállamokban a közösségi közlekedési vállalatok fokozott védelmet élveznek."
Kicsit bővebben:
"Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője múlt héten sajtótájékoztatón idézett a Regőczi Miklós vezérigazgató-helyettes és Horváth Éva, Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes sajtómunkatársa közötti elektronikus levelezésből. Ezek az ellenzéki politikus szerint részben arról szólnak, hogy hogyan kéne Nemes Gábort és Vitézy Dávidot lejáratni illetve, hogy miképpen lehetne a Fideszre rátolni az egész BKV-sztrájkot....
Vitézy az MTI-nek arról beszélt, az fb nemrégiben egy DVD-n megkapta a BKV-tól az AAM tanácsadó céggel kapcsolatos szerződéseket, amelyek átvizsgálására maga Demszky Gábor kérte fel a bizottságot. Mint mondta, a szerződések és a tanácsadó cég teljesítési igazolásai között találták meg Regőczi Miklós és Horváth Éva levelezését. Az fb-tag szerdán azt is mondta, hogy érdekes, hogy miért adtak át több mint ezer levelet a tanácsadó cégnek, és hogy ki tehette ezt. "Az világosan látszik, hogy minden levelet, amelyet a vezérigazgató-helyettes és környezete írt, megkapott az AAM is" - mondta."
És a végkifejlet:
"A rendőrség négy hónap nyomozás után azonban úgy találta, nem történt törvénytelenség. Az ügyben kirendelt szakértő megállapította, a gépeken nem volt olyan program, amely a levelek jogosulatlan megváltoztatására, továbbítására lett volna alkalmas. A BKV levelező rendszerét nem törték fel, erre utaló jelet nem fedeztek fel. Az eljárást szeptember 24-én megszüntették."
Vannak-e véletlenek?