Bábolna egy Komárom-Esztergom megyei kisváros, neve az Állami Gazdaság és a Ménesbirtok kapcsán lett közismert. Termőföld, shagya-arab, csibék, és termőföld, termőföld.....
Horváth Klára, Bábolna MSZP-s polgármestere 2007 márciusában az önkormányzat döntése alapján közérdekű célokra hivatkozva kezdeményezte, hogy a Nemzeti Földalapkelező Szervezet (NFA) pályáztasson meg egy 240,7 hektárnyi állami tulajdonban lévő termőföldterületet, mert meg szeretné venni a város. A júniusban megjelent pályázaton azonban nem az önkormányzat került ki győztesen, hanem az együttes ajánlatot tevő Bujáki Gábor és Farkas Sándor családi gazdálkodók, akik 227 millió forintos ajánlattal nyertek a hivatal 201 millió forintos ajánlatával szemben. Az NFA 2007. szeptember 10-én szerződést kötött velük, és ők négy nap alatt, banki hitel nélkül ki is fizették az illetékekkel együtt 250 millió forintos összeget. Az adásvételi szerződés megkötésekor jelen volt Horváth Klára polgármester asszony is, aki személyesen vitte a szerződést készítő ügyvédhez Farkas Sándort és Bujáki Gábort. Farkas elmondta, hogy az eljárás során Horváth Klára, Bábolna polgármestere, "mint barát, jogászként elkísért, de nem segített különösebben".
Farkas Sándor és Bujáki Gábor 2007. október 10-én levelet írtak az önkormányzatnak, amelyben kezdeményezték a terület művelési ágból való kivonását és belterületté nyilvánítását.
A Farkas és Bujáki tulajdonjogát bejegyző földhivatali határozat után alig egy hónappal egy bank, illetve a Vivax Construction No1 Generálkivitelező Kft. ugyanazon a napon, 2007. október 17-én vételi és jelzálogjogot jegyeztetett be a tulajdoni lapra. A Magosz elnökének, Budai Gyulának az elmondása szerint Bujáki Gábor és Farkas Sándor elismerte, hogy Horváth Klára bábolnai polgármester készítette a pályázatukat, illetve a tatai Vivax Kft. finanszírozta azt. Vagyis ez a két ember "strómanként" szerepelt az eljárásban, Horváth Klára pedig segített nekik. A Vivax Kft. ügyvezetője és egyik tulajdonosa az a Jagarics Ferenc, aki – eredetileg bányász, majd magánnyomozó és építőipari cégekben érdekelt – a Tisztelet Társasága alelnökeként a Magyar Demokrata Fórum listájának 13. helyén szerepelt a 2006-os országos választásokon és tatai kompenzációs listájának második helyén az önkormányzati választásokkor, a párt Komárom-megyei elnöke, és 2010-ben is MDF-es képviselőjelölt.
Vivax Construction No1 Generálkivitelező Kft.-ből viszont többet is ismer az IRM adatbázisa, egyik közülük érdekes helyre van bejegyezve:
Az elnevezést ugyan törölték, de a cég még mindig ott van, csak már BIL Park Kft., vagyis "Babolna Industry and Logistic Park" elnevezésre hallgat.
Egy ingatlanos cég honlapján hirdetik a földet "potom összegért":
Egy kis matek: 1 hektár = 10.000 négyzetméter
240 * 10.000 * 15,6 euró (12,5 + 25% ÁFA) = 37.440.000 € ≈ 9.700.000.000,-Ft
Budai Gyula, a Magosz elnöke "csak" 8 milliárdról beszél, de ez már igazából mindegy is. Mindenképp rengeteget buktunk ezen a szocialistáktól megszokott stílusú üzleten.
Klára polgármesterasszony után nyomoz az ügyészség, ennek ellenére ő teljesen nyugodt:
"Horváth Klára közölte: a nemzeti földalapkezelő szervezet teljesen jogszerű körülmények között adta el a földterületet két magánszemély gazdálkodónak. Hozzátette: az eladási ár 165 millió forint volt, ehhez képest 227 millió forintért vették meg a földet, tehát az államot nem érte kár.Elmondta: a terület azóta is szántóföld, azaz nem vonták ki a művelésből, és továbbra is két magánszemély a tulajdonosa. Az tény - folytatta -, hogy szabályozási terv készült, miszerint ipari területté minősítik, ha lesz befektető."
Az államot nem érte kár.....lol, ezek a szocik mind egyformák....
165 millió vs. 227 millió vs. többmilliárd
Vajon melyik a valós érték? .....kínzó kérdés.... Kétlem, hogy véletlenül árulja ennyiért a BIL Park.
Ami egyébként Horváth Klára állításával ellentétben nem "két magánszemély" tulajdona.
Az Archonra semmilyen találatot nem adnak a keresők, az viszont elgondolkodtató, hogy a Ciprus melletti másik nagy európai adóparadicsomnak számító ország fővárosában van bejegyezve.
Pattogató Csabát a Trust Befektetési Alapkezelő tulajdonosának nevezik, a Trust 50%-ának pedig a Postabank volt a tulajdonosa.
Nem igazán két sima magánszemély, nem. Horváth Klára a város polgármestereként átjátszott egy jó minőségű, drága termőföldet bizonytalan, vélhetően külföldi tulajdonosoknak bagóért.
Hallani az összeesküvés-elméleteket, hogy "felvásárolják a magyar földet a külföldiek", és ez a gondolat általában gusztustalan zsidózásban szokott folytatódni, ami nagy hiba. Nem a zsidó, angol, spanyol, francia, holland, szír, dakota, eszkimó a hibás azért, mert kihasznál egy neki roppant előnyös üzletet, de nem ám! Azokat a magyarokat kéne elővenni, akik pár lehulló krajcárért cserébe előnyhöz juttatják a külföldieket Magyarország kárára. Ők a bűnösök, ők az árulók.
A külfölditől nem várhatunk kíméletet, ő el nem ítélhető módon a saját üzleti érdekeit nézi.
(forrás: Magyar Nemzet, Origo)