Regőczi Miklós szerint Nyakó István (MSZP képviselő és szóvivő, blogunk egyik legendás főszereplője) a BKV-tól általában 8-10 buszt vitt el, és nem fizetett érte. Általában, vagyis nem egyszer, nem kétszer. Általában.
Nyakó ezt beismerte, a legendás "lehajolok minden forintért" sajtótájékoztatón:
"Az állítás az, hogy feleségemmel néhány alkalommal buszokat kértünk kölcsön ifjúsági táboroztatásokhoz. Ez igaz. Fogok is még ilyet csinálni. Hátrányos helyzetű gyerekek táboroztatásáért küzdök sok éve, nincs az a forint, amelyért le ne hajolnék ezért a célért. Ha kell, pályázatot írok, ha kell, ingyenbuszokért kuncsorgok, ha kell, magam kalapozom össze a forrásokat. Szerintem egy politikusnak ez is a dolga. A kérés sok esetben meghallgatásra talál, feléled a cégekben a társadalmi felelősségvállalás igénye, és igen, előfordul, hogy segítenek. Máskor meg nem.
Kértem és eszem ágában sem volt fizetni, épp azért kértük a buszt, mert bérelni nem volt pénzünk. Jótékonyság gyanánt kértük a BKV-t és sok más szervezetet, vállalatot is. Kértük és nem követeltük - követelni sem jogunk, sem lehetőségünk nem lett volna."
A HírTV az egyik sajtótájékoztatóján ismét megkérdezte (jogosan) Nyakót, hogy ha bemenne egy "átlagember" a BKV-hoz, hogy "jótékony" célra szeretne 8-10 buszt ingyen, vajon ő is kapna, de Nyakó elterelte a választ ... amit úgyis tudunk: nem kapna.
Azóta kiderült, hogy "gyermektáboroztatásra több tíz millió forint közpénzt nyertek el a Nyakó István MSZP-szóvivő felesége érdekeltségébe tartozó alapítványok és civil szervezetek."
Zuschlag óta viszont tudjuk, ha egy szoci "táboroztat" pályázati pénzből, akkor ott valami biztos nem gömbölyű ...
Mert lehetséges, hogy Nyakó Istvánnak és feleségének mindene a hátrányos helyzetű gyermekek táboroztatása, ezzel kelnek, ezzel fekszenek, de sajnos inkább arra hajlok, hogy nem. Ez nem így van. (Nyakó és b. neje sajátos rekordot tudhat magáénak: 4 év alatt ők markolták fel a legtöbb költségtérítést, 36 millió forintot. Nettó 36.)
Természetes az egész "ingyen buszok" sztorit rövidre is lehetne zárni, hiszen a BKV-nál nyoma kell hogy legyen, ha onnan buszokat visznek el ... ki, mikor és hány buszt kapott ingyen? Kocsis úr talán nyilatkozhatna. Hol vannak ezek a dokumentumok?
Nyakó, Nyakóné és a hátrányos helyzetű gyerekek:
2005. decemberében másodfokon 1,5 év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték Rácz Pétert (2007. májusában másodfokon is), a Magyar Úttörők Szövetségének vezetőjét. (A csillebérci úttörőtáborban található, 94 millió forintot érő vadászházat 1999-ben 15 millió forintért adta el az unokatestvére tulajdonában álló cégnek, hogy az ingatlant visszabérelve ő maga költözzön az épületbe. Hétköznap szoci-sztori. Akkor nagy szám volt, ma már csak apróbetűs hír lenne.)
Az "ügy" alaposan megtépázta az Úttörőszövetség hírnevét, így a romjain 2006-ben három "új" szervezet is alakult.
Az egyik szervezet a Grund Klubhálózat volt. A vezetője Nagy Nóra, Nyakó István felesége, az MSZP országgyűlési képviselője 2002-2006 között. Nóra 2006 tavaszán elbúcsúzott a parlamenttől, és úgy látszik, megtalálta álmai hivatását ...
A gyermekprogramok szervezésére alakult alapítványt Rácz Péter és Nagy Nóra hozta létre, képviselője és elnöke Butor Klára, aki -döbbenetes fordulat- Rácz Péter élettársa (együtt éltek a fenti elmutyizott vadászházban) és az MSZP pártigazgatója volt. De az alapítók között volt például Dobolyi "Makaó" Alexandra is.
"Három, egymástól független szervezetről van szó, amelyek közös cél érdekében működnek: hogy legyen jó a gyerekeknek." - nyilatkozta akkor Nagy Nóra.
Nagy Nóra elmondta, hogy a mintegy húszfős alapítói körben főleg pedagógusok találhatók, de akadnak volt úttörőszövetségi vezetők, és az MSZP-től semmilyen segítséget nem kértek. Állami pénzekre sem pályáztak, hiszen még be sem jegyezték az egyesületet, de természetesen szeretnének majd pályázni. A volt képviselő hangsúlyozta: "nem a politikai kötődés a lényeg, hanem a gyerekek".
A Grund honlapján csak a 2007. évi közhasznúsági jelentés található meg, ebben ez olvasható:
"A Grund Klubhálózat - mint kiemelkedően közhasznú civil egyesület - működését 2007 nyarán kezdte meg. A magánszemélyek kezdeményezésére létrejövő egyesület taglétszáma az év végére - hatékony szervezői munka eredményeként - közel 3.000 főre növekedett. A tagok 42 klubba szerveződve, s országos hálózatot alkotva végeznek értékes és sokszínű munkát. A Klubhálózat kezdeti kiadásait a Magyar Úttörők Szövetségétől kapott 100.000 Ft vissza nem térítendő támogatásból, valamint, ugyanettől a szervezettől rövid lejártra kapott 1.720 eFt összegű kölcsönből finanszírozta. E kötelezettség visszafizetését a Klubhálózat szponzori támogatásokból és együttműködő partnerek segítségével kívánja megteremteni. Bevételei növelése érdekében kiemelt figyelmet fordít a pályázati lehetőségekre, amelynek keretében pályázatot nyújtott be a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram tanácsához, illetve a Nemzeti Civil Alapprogramhoz. Ezen túl egyedi támogatási kérelmekkel és ígéretesnek tűnő támogatói hálózat kiépítésével igyekszik bevételeit gyarapítani."
Na persze, ami jó a gyerekeknek, az jó az elvtársaknak is. Sok tábor = sok pályázat = sok pénz.
Ez az elementáris szeretet a gyerekek iránt már akkor, 2007-ben is feltűnt, mivel a Magyar Nemzet megkapirgálta egy kicsit ezt a témát, Rácz Péter és Nagy Nóra írtak is egy köremailt:
"Ahogy azt gondoltuk is, a Magyar Nemzet nyomozásba kezdett a Színtér Alapítvány és a Grund Klubhálózat ügyében. A kérdések sorában egyrészt firtatják az úttörőszövetséggel való kapcsolatot, az esetleges személyi átfedéseket, valamint azt, hogy állami pénzekre pályázott-e a Színtér Alapítvány. Azt javasoljuk, hogy a nyilatkozatok elől lépjetek el.
Ami az egyéni szerepvállalásokat illeti, az bizonyára kezelhető válasz, miszerint az úttörőszövetséggel megszűnt (már akinél egyáltalán volt korábban ilyen) a közvetlen kapcsolat, azonban a gyerekekért és fiatalokért érzett felelősség megmaradt, ezért gondolták az alapítvány munkájában részt vevő magánszemélyek, hogy önkéntes munkában szívesen tesznek valamit a felnövekvő korosztályért."
A MN szerint "a javarészt egykori úttörőszövetségi vezetőkből verbuválódott alapítvány a Grund Klubhálózattal együtt a közelmúltban azért jött létre, hogy a múltja és a hozzá kötődő gyanús ügyletek miatt nehezen vállalható szövetség helyett legyen olyan szervezet, amely indulhat az ifjúságnevelésre adható állami támogatások elnyeréséért."
Nem zörög a haraszt ... Gyurcsány Ferenc miniszterelnök személyesen egyeztetett az MSZP Vérmező utcai irodájában 2007 tavaszán Juhász Ferenccel, az elítélt Rácz Péterrel, Nagy Nórával, és Butor Klárával, aki nem tudom milyen tisztségében volt jelen, mint Rácz Péter élettársa, mint MSZP pártigazgató, vagy mint alapítványi elnök? Hogy miről tárgyaltak, arról nem nyilatkoztak. Biztos a nehéz sorsú csenyényeti gyerekekről ...
Aztán persze megnyíltak a pályázati csatornák:
- 2,5 millió forint 2007-ben a MSZP pártalapítványától, a Táncsics Alapítványtól.
- 2,55 millió forint 2006-2008 között a Forrás Alapítvány a Gyermekkultúráért alapítványnak, melynek pályázatát Nagy Nóra írta (mint a kuratórium tagja).
- 2,2 millió forint 2009-ben a Forrás Alapítványnak.
- 3 millió forint 2009-ben a Nemzeti Civil Alapprogramon keresztül.
- 2,5 millió forint a Szociális és Munkaügyi Minisztériumtól.
- Az Oktatási Minisztérium 237 millió forintot különített el 2009-ben "integrációs nyári táboroztatás" céljára. 189 pályázat érkezett, de csak 74 iskola nyert, átlagosan 3,2 millió forintot. Azért, hogy ne történhessen visszaélés, a pályázatokat egy húszfős szakértői csoport értékelte, majd egy teljesen különálló bírálóbizottság javaslata alapján alakult ki a sorrend. A Grund Klubhálózat nem nyert. Az esélyegyenlőségi főigazgatóság munkatársai "felülről" külön felszólítást kaptak arra, hogy a Grund mégiscsak jusson hozzá a pénzhez, így Nagy Nóráék mégis kaptak 5 millió 418 ezer forintot. Csak mert "odaszóltak". Így megy ez ...
- összesen 11 milliós állami támogatást kaptak 2009-ben. (Eme tények közléséért Nyakó beperelte a Magyar Nemzetet. Vastagbőr.)
A Grund honlapján amúgy ez található:
2009. Szabadidős nyári tábor Siófok-Sóstón
Ezek szerint nyertek egy köteg állami pénzt, elszedték ingyen a BKV buszait, majd kifizetették a rászoruló gyerekekkel tábor árának egy részét.
No, ilyen amikor a szocialisták minden forintért lehajolnak a hátrányos helyzetű gyerekek részére ...
Szerintem örüljünk annak, hogy "csak" buszok kellettek nekik, mi van, ha hajókázni szerettek volna? Egy telefon a Mahartnak? Vagy ha egy különvonat kellett volna? Egy hívás a MÁV-nak?
És szemmel láthatólag Nyakó Pista nem is érti, mi ezzel a a probléma. 2010-ben. (Halkan jegyzem meg, ezért teljesen felesleges volt a rendszerváltás. Milyen váltás? Ugyanazok az emberek, ugyanaz a mentalitás.)
A szocialista gondolkodás szerint, ha mi kormányzunk, minden állami és önkormányzati cég a miénk. Mint régen, mikor a kiskatonákkal építtette a párttitkár elvtárs a nyaralóját. Ugyanúgy mentek a telefonok a Párttól a 80-as években, mint most, 20 évvel a rendszerváltás után. Elképesztő.
Na, pont az ilyen pökhendi, pofátlan földesúri mentalitás miatt kell az utolsó mocskos kommancsot is elzavarni a redves ****-ba április 11-én!