Szanyi Tibor láthatólag nem képes feldolgozni, hogy a szeretett népe mégsem annyira szereti. És jön mindenféle összeesküvéssel, voksturizmussal, meg a sima nettó hülyeséggel.
"Megmondom őszintén, én magam racionális ésszel nem tudom elképzelni, hogy mi az az állampolgári töltet, amiért 9 hónapos terhes anyák is adott esetben képesek voltak végig állni azt az 5-6 órát." - kesergett a sajtótájékoztatón Szanyi kapitány (3:10-nél látható).
Szegény Szanyi ... nem érti ...
Ki mondja meg neki?
Lehetek én?
No, Tibikém, olyan szintén a halál faszára kíván titeket az ország, hogy ezért akár még félholtan is leszavaznak az emberek. Amúgy hazudsz, ahogy mindig is tetted, mert a 9 hónapos kismamák egy percet sem álltak sorban, mert előreengedtük őket. Tudod Tibor, mi emberek vagyunk ...
Szóval Szanyi kapitánynak az a nagy bánata, hogy a igazolással rendelkezők nem olyan arányban szavaztak rá, mint a választókörzetében lakók.
"Az átjelentkezők száma hat Budapesten hat választókerületben volt kiugróan magas, itt a választókerületi átlagnál jóval magasabb lett a Fideszre illetve a Jobbikra leadott szavazatok száma."
Ennek a megfejtéséhez sem kell nagy logika, úgyhogy segítek.
Az igazolással rendelkező szavazó az értelemszerűen vidéki lakos. Remélem, még tudod követni, Tibor!
Mivel a Jobbik és a Fidesz is jobban szerepelt vidéken, mint Budapesten, így értelemszerűen ez az igazolással rendelkezők szavazataiban is érvényesült. Vagyis az igazolással rendelkezők jellemzőbben úgy szavaztak, mintha az eredeti lakhelyükön, valahol vidéken szavaztak volna.
De ha szar egy választási rendszer, akkor miért kell egyből csalást kiáltani? 8 éve vagytok kormányon, lehetett volna változtatni.
Mire is gondolok?
Külképviseleten a bejelentkezett szavazópolgárok a saját választókerületük jelöltejeire szavaznak, de ha országon belül szavazol valahol igazolással, akkor a helyi jelöltekre kell szavaznod.
Másképp: Mint gyöngyösi állandó lakos Japánban szavazhatok a gyöngyösi jelöltre, de Zuglóban csak a zuglói választókerület jelölteire!
2010-ben tényleg megoldhatatlan, hogy az országhatáron belül szavazhassak a saját választókörzetem jelöltjére?
"Szanyi felhívta a figyelmet arra, hogy az átjelentkezés valójában kényelmi eszköz, amely arra szolgál, hogy megkönnyítse azok életét, akik állandó bejelentett lakhelyüktől távol élnek és szeretnék gyakorolni állampolgári jogaikat. Ennek ilyen módon történő kihasználása nem diákcsíny, hanem antidemokratikus lépés." - mszp.hu
És most jön a Nagy Megállapítás: "A jog jogszerűtlen használata igenis jogsértő magatartás."
Mondja mindezt fapofával egy MSZP-s(!) politikus, ahol egyenes sértik a jogot, nem is csak jogszerűtlenül használják.
Szerintem be kell tiltani az egészet a picsába, Tibor!
Csak az állandó lakcímen lehessen szavazni, és pont.
Japánban? Budapesten?! Hát hol élünk?
Ne állítsuk már megoldhatatlan feladat elé az államot a XXI. században, úgyhogy Tibor, megígérem, mostantól hazautazok szavazni becsülettel. És otthon küldelek el benneteket a halál faszára, mivel bennem akkora, de akkora az állampolgári töltet, hogy ez simán megér nekem 2-3 órás sorban állást, vagy a hazautazás költségét.
Egyenlőre még nem tudom, melyik szórakoztatot jobban, a lesajnált LMP körbeszopkodása, vagy a "voksturizmus" miatti aggodalmuk.
Update:
Úgy néz, hogy a nagyokos Nyitra Zsoltinak (Fidesz) köszönhetjük a sorban állást. 2007. június 18-i ötpárti egyeztetéséről készült szó szerinti jegyzőkönyv:
Nyitrai: "Pusztán annyi, hogy jelen pillanatban, hogyha jól tudom, azokon a településeken, ahol több szavazókör van, ugye azért elég sok ilyen van az országban, ott az igazolással szavazás bármelyik szavazókörben megtörténhet. Én javasolnám megfontolásra, hogy adott esetben, hogyha ezt újraszabályozzuk, akkor azokon a településeken, ahol több szavazókör van, ott legyen egy kijelölt szavazókör, ahol az igazolással történő szavazás megtörténhet. Ugye azon települések esetében ahol csak egy szavazókör van, ott a kérdés megoldott, de ahol több van, ott legyen egy kijelölt, ahol nyilván erre jobban oda kell figyelni. Ez egy megnyugtató biztonsági szempont lehet, azt gondolom, hogy minden résztvevő, közreműködő számára".
Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda vezetője erre reagálva azt mondta: "Én csak pontosítani szeretnék képviselő úr javaslatán. Tehát az a település, ahol kettő vagy három szavazókör van, de azonos választókerülethez tartoznak, ott ez a probléma nem probléma. Vagy ott is legyen kijelölt szavazókör? Az a település, ahol a település több egyéni választókerülethez tartozik, tehát egy osztott település, fővárosi kerületek és nagyvárosok, ott minden egyéni választókerület területén legyen ilyen településen kijelölt szavazókör, vagy a településen összesen egy ilyen kijelölt szavazókör legyen? És a harmadik kérdésem, hogy elképzelhetőnek tartja-e, mert e kettő megoldható, elképzelhetőnek tart-e ezen belüli további pontosítást, hiszen a kórházban tartózkodók, akik azért kérnek igazolást, hogy a kórház, amelyik szavazókör területén van, onnan kimenjen egy mozgóurna, ott ez megnehezíti a kórházasoknak a mozgóurna kivitelét, tehát ezen esetekben esetleg külön intézményként lehetne a kórházakat kezelni."
Nyirtai Zsolt válasza erre az volt, hogy: "Én azt gondolom, hogy minden településen, ahol fennáll ez a kérdés, logikusan ott ezt meg kellene oldani. Nyilván ez a kórházas felvetés ez praktikus, tehát adott esetben ezt külön kellene szabályozni vagy kezelni."
Szerintem Nyitrainak halvány lövése sem volt, hogy mondjuk Zuglóban kettő választókerület is van (45+45 ezer választópolgár), Angyalföldön és mondjuk Debrecenben három is, és nem választókerületenként jelöltek ki egy szavazókört az igazolással rendelkezőknek, hanem településenként, kerületenként. Nem igazán ugyanaz! Grat Zsolti, szép munka!
De sötét ez a Szanyi, te jó ég ...