2009. szeptember 23-án a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezet egy közleményt adott ki "A BAJNAI GORDON VEZETTE KORMÁNYZAT ÚJABB RENDŐRELLENES INTÉZKEDÉSÉRŐL" címmel. Ebben többek között az ellen tiltakoztak, hogy az ORFK 122 rendőrségi dolgozót kívánt elbocsájtani Győr-Moson-Sopron megyében, azokat, akik a Határőrség és a Rendőrség 2007-es összevonásakor a rendőrség állományába kerültek a határőrségtől.
De nem csak ezzel a közleménnyel vetette el a kalapácsot ez a rendőri szakszervezet a Gyurcsány, majd a Bajnai kormánynál.
2008 decemberében Bodoky Tamás készített interjút Szima Judit főtitkárral, alezredessel, aki politikai prostitúcióra, korrupcióra és törvénytelenségekre utaló tényeket állítva bírálta a rendőri vezetést. A Budapesti Katonai Ügyészség bujtogatással gyanúsította meg, többek között azért, mert a rendőrök nevében elnézést kért a 2006 őszén történt rendőri túlkapásokért.
Ennek az ügynek a folytatásaként a katonai ügyészség bujtogatással vádolta meg Torzsa Endre rendőrfőhadnagyot, aki a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete honlapján saját nevén regisztrált, és felháborodásának adott hangot, amiért a szakszervezet főtitkárát bujtogatással gyanúsítják a rendőri vezetést kritizáló megnyilvánulásai miatt.
Szima meggyanúsításán háborodott fel Torzsa Endre annyira, hogy - ahogyan a katonai ügyészség később kinyomozta - "a hódmezővásárhelyi lakásában lévő saját tulajdonú számítógépéről" ingerült fórumhozzászólásra ragadtatta magát. Annak a véleményének adott hangot, hogy a katonai ügyészségnek inkább a Szima által megfogalmazott állítások igazságtartalmát kellene vizsgálnia, ahelyett hogy egy több ezer fős tagsággal rendelkező érdekképviseleti szervezet vezetőjét vegzálják, aki a kisrendőrök jogos elégedetlenségéről beszél.
A per végül ítélet nélkül ért véget, mivel a bíróság szerint az ügyészség eljárásjogi hibát vétett a vádemelésnél.
Ezek után a 2009. szeptember 23-i közleményt megint bujtogatásnak minősítették, és megindították a nyomozást. A szakszervezet szerint viszont "a szakszervezet főtitkárának kötelessége a munkavállalók védelme érdekében felszólalnia, megneveznie a problémákat és tájékoztatni a magyar állampolgárokat a rendészeti munkavállalókat érintő gondokról."
Viszont most már nem kispályázik a Katonai Ügyészség, nem egy darab hozzászólót akarnak elkapni, akik hozzászóltak (!) ehhez a közleményhez, hanem az összeset.
Lehet, ez az utolsó komment nem kellett volna ...
Szóval a Katonai Ügyészség házkutatást tartott május 31-én a rendőrségi szakszervezetnél.
Szima Judit elmondása alapján a TMRSZ Központi Irodájában minden számítógépről minden adatot lementettek az ügyészség eljáró tagjai, holott egyértelműen közölte velük, hogy a honlap nem az irodában lévő gépekről, hanem egy kanadai szolgáltatónál üzemel, a honlapra regisztrált tagokról nem vezetnek nyilvántartást. Ez a módszer csupán adathalászat. Ezzel az ürüggyel olyan különlegesen védett személyi adatokhoz fértek hozzá, melyekhez semmi joguk nem lett volna és semmilyen módon nem hozhatók kapcsolatba a honlapra történt regisztrációkkal. A házkutatásra a Katonai Ügyészek, - 3 fővel, egy szakértővel, egy sofőrrel és egy titkárnővel jelentek meg - rendőröket is vittek magukkal, akik közül az egyik az ügyész külön utasítására a főtitkár kezét hátracsavarta, azaz lefogta.
Szima Judit a Független Hírügynökségnek elmondta: a Budapesti Nyomozó Ügyészség azt állítja, bizonyítékaik vannak arra, hogy a TMRSZ-nek adatbázisa van a cikkeikhez hozzászólókról. Bár korábban közölték, hogy nincs ilyen adatbázis, hétfőn mégis megjelentek az ügyészek két rendőr kíséretében a szekszárdi irodájukban.
Szima Judit ekkor Kaposváron volt, ott kapta az értesítést a házkutatásról. Kora délután ért oda, az ügyész közölte vele, hogy vagy elviszik a szervert, vagy lemásolják a teljes tartalmát. Vita alakult ki, Szima Judit ugyanis a 8 ezer TMRSZ tag személyes adatainak, illetve a könyvelési adatoknak az elvitelét nem tartotta az aktuális eljárással összefüggőnek, és erre többször is nyomatékosan felhívta az ügyészségi nyomozó figyelmét.
A főtitkár felajánlotta, hogy a szerverről a szükséges adatok leválogatásához minden segítséget megad a szakszervezet. Az ügyészekkel lévő szakértő hajlandó lett volna erre, a nyomozó ügyész azonban a felettesével történt telefonos egyeztetés után arra utasította, hogy a teljes tartalmat el kell vinniük. Ezen összeszólalkoztak Szima Judittal, mire az ügyész arra utasította az egyik rendőrt: fizikai erőszakkal akadályozza meg, hogy a főtitkár a szerver közelébe menjen.
Szima Judit a sérüléséről látleletet vetetett kedden, kiderült, hogy izomhúzódása lett, ami nyolc napon belül gyógyuló sérülésnek számít. A házkutatás ellen panasszal élt, és ha kiderül, hogy az ügyészeknek nem is voltak bizonyítékaik arra, hogy a keresett adatok a TMRSZ-nél vannak, akkor feljelentést tesz. Mint mondta, a hozzászólókról nem tartanak fenn adatbázist. A szakszervezet több tagja jelezte már közben, hogy az adataik elvitele miatt ők is feljelentéssel fognak élni. Szima Judit hozzátette: a jogsértő házkutatás és lefoglalás a Fidesz első kormányzással töltött napján történt, csak remélni tudja, hogy az új kormány nem veszi át elődje módszereit, hanem kivizsgáltatja a hasonló jogsértő eljárásokat.
Vagyis a rendőrségi szakszervezet által üzemeltetett honlapon a kommentelők adatait kívánja megszerezni a Katonai Ügyészség.
És ők pontosan tudni akarják, név szerint, hogy kik merték a véleményüket megírni ezen a honlapon.
Valószínűleg nem a hozzászólok buksijat kívánják megsimogatni. (A Gaskó vezette VDSZSZ-el vajon miért nem keménykedtek ennyire?)
Kommentelni úgy látszik főben járó vétség. Legalábbis rendőrszakszervezeti honlapon. Egyelőre ...
És természetesen a teljes hazai belterjes jogvédő szcéna kussban van. Nincs közlemény, nincs tiltakozás, nincs sajtótéjékoztató. Miért is lenne? Nem ünneplő zsidók, nem drogozó diszkós fiatalok, és még Istent sem említették meg.
Ők "csak" mezei rendőrök.