Tehát a fiatalember nem 30 éves, hanem 36, és nem teljesen ismeretlen üzleti körökben. A Konzorcia Kft. egy sikeres cég, "2002 óta meghatározó szereplôje a hazai informatikai piacnak. A folyamatos növekedésnek köszönhetően a cég jelenleg mintegy 30 munkavállalót és további 30 alvállalkozót foglalkoztat." Biztosan jól végzik a munkájukat, hisz ügyfeleik között igazi nagy neveket találunk: RTL KLUB, Magyar Posta Zrt., GE Magyarország Kft., Honeywell Magyarország, Paksi Atomerőmű Zrt., Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft., Sony Magyarország Kft., Erste Bank Nyrt., T-Systems Magyarország, TESCO Áruházak Zrt., MÁV Zrt., Esztergom Portál stb.
Vagyis bebizonyosodott a Fideszről, hogy:
1, különbek a szociknál, nem rokoni alapon ment a kinevezés
2, kommunikációban förtelmesek
Ugyanis Schmidt Pál fényképét és önéletrajzát nézegetve végképp nem értem, amit már a kinevezés körüli sajtópletykák idején sem vágtam: "miért nem állítják ki Viktorék a 2 Pálpétert egymás mellé, hamár így beválasztottak velük. Vagy elég lenne csak egy fotó az új postavezérről, egyből tudnánk mi van..."
De nem, ők nem öntöttek tiszta vizet a pohárba, és nem gondolom, hogy nagyképűségből. Van tippem, hogy mire volt jó ez -meg az összes többi- egész cirkusz. Ahogy Ingenium rusticus is mondta: "Valamit beszélni is kell, míg hátul kevergetik a kártyákat. Mint a bűvészek. Pofáznak, hogy: Most a jobb kezemet nézzék, ide betűrök egy selyemkendőt, .. stb. Közben a farkával már nagyban dugdossa a Pikk Dámát a következő jelenethez."
Vagyis förtelmesek is kommunikációs téren, meg nem is. Ügyesen elterelik a Zemberek figyelmét bizonyos dolgokról, de ügyetlen témákkal. Ha például kegyetlenül rosszul sikerült a borsólevesem, akkor nem úgy próbálom megcsalni a család érzékeit, hogy a kísérőnek szánt pogácsát is rettentően odaégetem, hanem csodás terítéket teszek az asztalra... Ahogy Feriék csinálták: átadtak 1-2 km utat, mikor baj volt. Nem, nem szerettem őket ezért (és másért sem), hisz más egy ebédfőzés, mint az ország vezetése, DE el kell ismerni, hogy sokáig sok embert meg tudtak ezzel a taktikával vezetni, vagyis sikeresek voltak. Ez tény.
De most a Fidesznek bejött a sokkal kevésbé ravaszabb módszer is, a bulvárstílusra való építkezés. Az elmúlt napokban másról sem szóltak a hírek, mint a bájgúnár Schmitt Paliról, pedig nyilvánvaló volt, hogy mindenképp ő lesz az új Köztársasági Elnök.
Ez meg is történt, túl vagyunk az elkerülhetetlenen, így foglalkozzunk most már egy picit fontosabb dolgokkal, amik méltánytalanul kevés figyelmet kaptak mostanában.
"Őszre lesz kész az a csomag, amely megsegíti a bajba jutott devizahiteleseket - mondta az [origo]-nak Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának fideszes elnöke. Rogán azt is elmondta, hogy szerinte nem kell minden devizahitelest megsegíteni, a nagy részben IMF-forrásokat felhasználó megsegítő csomag alapvetően a lakáshitelesekre vonatkozik majd."
Kérdés, hogy hányan húzzák ki őszig, hányan tudják még addig fizetni a törlesztőket.... De a Rogán által beharangozott "ősz", mint időpont, ma reggel kicsit érthetőbb lett.
Szapáry György, Orbán főtanácsadója adott interjút az FN-nek:
"-Most az IMF-fel, illetve az Európai Unió megfelelő képviselőivel kell szorosabb kapcsolatot tartani. Az IMF-nek új misszióvezetője van Magyarországon.
-Igen, az új misszióvezető Christoph Rosenberg, aki az IMF lengyelországi képviselője volt több éven keresztül.
-Találkozott már velük?
-Természetesen. Itt voltak június elején egy előzetes megbeszélésre. Megállapodtunk, hogy július elején jön egy IMF- EU-delegáció. Ez lesz a soron következő felülvizsgálata a jelenlegi hitel megállapodásnak. A terv, hogy a megállapodást, ami október végén járna le, meghosszabbítjuk két hónappal, december végéig. Elképzelések már vannak arról – tárgyalások viszont még nincsenek -, hogy 2011-re kötnénk egy elővigyázatossági hitel megállapodást. Ez azt jelenti, hogy nincs szándéka a kormánynak lehívni a pénzt, mert a magyar állam fizetőképes, de egy ilyen elővigyázatossági megállapodás erősítené a piacok bizalmát, ami megjelenhet alacsonyabb kockázati felárakban, azaz a magyar állam olcsóbban juthatna kölcsönhöz a külföldi piacokon. Csak akkor hívnánk le pénzt, ha valami olyasmi történne a nemzetközi piacokon, ami miatt a magyar állam nehezen tudna ott kölcsönhöz jutni. Ez egy megszokott formája a Nemzetközi Valutaalap különböző megállapodásainak."
Vagyis még egy IMF-hitel, de nem fogjuk ám lehívni....Ezt mintha már hallottam volna valakitől valaha.