Pedig olyan szépen indult minden ...
A kampány megúszva bakik és öngólok nélkül, választási győzelem a bullshitgenerátor segítségével (változás, siker, remény) konkrét ígéretek nélkül, kétharmados győzelem, három egymásra köpködő ellenzéki frakciócska, gyors kormányalakítás, villámgyorsan elkezdett törvényalkotási, törvénymódosítási hullám, káröröm és kaján vigyor a szénné vert, részegen kóválygó szocikon.
Bor, mámor, Fidesz ...
De egy hónap után azonban kezdődtek a problémák.
Először is az államfő választási bohózat során vontuk fel néhányan a szemöldökünket, nem alaptalanul szolgáltatott ez témát a blogoknak, vezércikkeknek, újságoknak. Mind Schmitt Pál személye, mind a a megválasztásának módja (előbb házelnök lett, majd most KE) kritikára adott okot.
Ezt szorosan követte az új kormány káderpolitikája. Lista itt és itt. Miközben egyrészt teljesen jogos, hogy az előző rendszer embereit kipicsázzák a vezetői pozíciókból (Erős János, Székely Gábor, Kamarás Miklós), másrészt azonban olyan folyamatok indultak el a kormánytól független szervezetek ellen, amik semmiképpen sem tolerálhatóak.
Fideszes képviselőből Állami Szemvevőszék elnöke?
Szalai Annamáriából 9 évre (2019-ig!) médiahatósági atyaúristen?
Alkotmánybírók megválasztási folyamatának a megváltoztatása? Kit akarnak alkotmánybírónak? Répássyt?
Az új káderek ráadásul a régi káderek, tiszta időutazás vissza 1998-ba. Az elmúlt 12 évben nem nőttek fel új, fiatal szakemberek?
Mindezt megkoronázva jött a legendary péntek. Délelőtt még röhögtünk Dobi Ágnes sajtóreferens sajtótörténelmi ámokfutásán, majd este már hüledeztünk a szintén epic kormányhatározaton.
Dobi Ágnes remekül példázza, hogy egy sajtóreferens túlbuzgósága hogy tud nevetségessé tenni egy kormányt (senki sem azt mondta, hogy idióta sajtóreferens, hanem hogy hülye Fidesz).
A NER kötelező és erősen ajánlott kifüggesztése pedig a világ legfeleslegesebb dolga.
Mi volt a magyarázat erre?
1. Az emberek kérték -> nem kértük.
2. Szeretnék, ha az emberek olvasnák a szövegét -> nem szeretnénk, és nem fogjuk.
Ha a kormány szeretné, hogy az emberek olvassanak valamit, küldje ki postán levélben, ahogy kaptuk tavasszal a leveleket Orbántól.
Én ennek az egésznek az értelmét csak abban látom, hogy valahol, valamelyik hivatal legmélyén egy fideszes nandroid tényleg vezeti egy Excelbe, hogy hol NEM függesztik ki a Nyilatkozatot.
Hiszen miről szólnak tegnap óta a hírek? Ez kifüggeszti, ez nem függeszti ki, ez gondolkozik rajta ...
No, ahol nem függesztik ki, az csak valami reakciós fészek lehet, oda mindenképp kell küldeni egy új vezetőt, egy megbízható kádert.
A Fidesz lehet, csak úgy úszta meg a szokásos öngólok nélkül a kampányt, hogy ezeket csak kitolta pár hónappal?
A választási gyomros után a szocik újra elemükben voltak tegnap, és ha mindezt megfűszerezzük az alap szoci demagógiával, pofátlansággal és vastagbőrrel, akkor keserves önkormányzati választási kampány vár ránk.
Pedig tudjuk, a választók emlékezete roppant rövid. A Fidesz ezt nem tudja?
A Fidesz még a végén megint elkúrja, és felhozza a szocikat?
Nem tanultak 2002-ből? A szimbolikus faszságaik miatt, melyeket szépen meglovagoltak ballib oldalról, ültették 8 évre a nyakunkra a mszp-szdsz kormányt, miközben a kormányzásukkal nem volt semmi gond. (Pedig olyan arcok szolgáltatták a műsort, mint Torgyán meg Pepó.)
És akkor itt van az újabb kormányhatározat a Magyar Közlönyből, melyet az amúgy jó képességű Navracsics jegyez.
A Kormány 1138/2010. (VII. 1.) Korm. határozata az Emberi Jogok Európai Bíróságának az olaszországi állami iskolákkal kapcsolatos keresztállítási tilalomra vonatkozó ítéletével kapcsolatos aggályokról
A Magyar Köztársaság Kormánya az Európai Tanács Alapokmányának, valamint az 1950-es Emberi Jogok Európai Egyezménynek a szabadságjogok, a vallási hagyományok többszólamúságának, és Európa népei érzelmeinek tiszteletben tartására vonatkozó elveire figyelemmel, aggodalommal értesült az Emberi Jogok Európai Bíróságának azon döntéséről, amely megkérdőjelezte Olaszország jogát arra, hogy az állami iskolákban keresztet helyezzen el.
Erre tekintettel a következőket állapítja meg:
1. Az olasz állami iskolákban elhelyezett kereszt a vallási jelentőségén túlmutatóan az olasz állam kultúrájának és identitásának is szerves részét képezi, ezt az ország polgárainak túlnyomó része tiszteletben tartja, a szülők iskolaválasztásánál is ezek a szempontok érvényesülnek. Álláspontja szerint ezeket a szempontokat az Emberi Jogok Európai Bíróságának elsőfokú ítélete nem vette kellőképpen figyelembe.
2. Egyetért az Apostoli Szentszék, illetve több európai állam (így Ausztria, Horvátország, Grúzia, Írország, Macedónia, Montenegró, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia és Ukrajna) azon álláspontjával, mely szerint kulturális és vallási szimbólumok kihelyezése nem korlátozódik egy államra vagy kontinensre. Ez a jelenség nem az állam hitvalló szándékából származik, és Európában felöleli a valamennyi hit vallásszabadsága és a polgárok véleménykülönbözőségre tekintet nélküli egyenlősége elvének tiszteletét, garantálja a legszélesebb oktatási pluralizmust a közoktatási intézményekben. A kereszt szimbóluma feleleveníti azon vallási és kulturális tradíciókat, amelyeket az Európai Konvenciók és Egyezmények is megerősítenek, többek között az Európai Tanács Alapokmányában, és az 1950-es Emberi Jogok Európai Egyezményében, hogy biztosítsa egy olyan Európa fejlődését, amely tiszteletben tartja a szabadságjogokat, a vallási hagyományok többszólamúságát, és népeinek érzelmeit.
3. A Kormány kinyilvánítja az Apostoli Szentszékkel és Olaszországgal, valamint minden olyan állammal való szolidaritást, amely sérelmezi az európai emberi jogi bíróság vonatkozó határozatát.
Dr. Navracsics Tibor s. k.,
miniszterelnök-helyettes
Bevallom, engem nem érdekel, hogy az olasz állami iskolában mi van kint a falon, kereszt vagy Berlusconi fényképe vagy a BL-győztes Inter zászlója.
Van elég tennivaló és probléma az országhatáron belül, nem azért picsáztuk el a szocikat, hogy az új kormány ilyenekkel foglalkozzon.
Kormányhatározat az olasz állami iskolákban lévő keresztről. Mi jöhet még?
Melyik állam melyik problémáját veszi elő a kormány, hova jut még el a NER szellemisége?
Arról már nem is beszélve, hogy Navracsics összekeverte az Európa Tanácsot az Európai Tanáccsal.
Az utolsó 100 komment: