Mindig is érdemes volt olvasgatni a Magyar Közlönyt, sok-sok érdekességet megtudhattunk belőle. Nincs ez most sem másképp, szép csendben végrehajtott személycserékre, és ezáltal érdekes parlamenti figurákra bukkantunk.
Magyar Közlöny 107. szám (2010. június 23.):
Vajon ki lehet ez a Bíró Márk, aki egyik bizottságból simán átül a másikba?
Egy magasan képzett, tapasztalt szakember?
Sajnos nem.
Aki nem felejtette még el Gusztus Péter érettségijének hiányát, és rémlik neki Zagyva Gyula villanyszerelő is, az nem fog meglepődni Bíró Márk életrajzán:
"1974-ben születtem Egerben. Feleségem Ivetta, egy gyermekünk van, Nikoletta.
Középiskolai tanulmányaimat Salgótarjánban folytattam, majd a családunk
vállalkozásában dolgoztam a kereskedelem és a lakossági szolgáltatás területein.
A Fidesz Magyar Polgári Szövetség 2002-ben az országgyűlési választásokon
elszenvedett veresége arra ösztönzött, hogy magam is részt vegyek a helyi közélet formálásában, a nógrádi emberek sorsának alakításában, ezért jelentkeztem a Fidesz Magyar Polgári Szövetség helyi szervezeténél.
2004 évben először Nógrád 2 . (Pásztó) választókerület titkárának, majd a Fidesz Nógrád Megyei Választmány alelnökének választottak, ugyanebben az évben Pásztó város Településfejlesztési Bizottságának külsős tagjává delegáltak.
2005 őszétől a Nógrád 1 . választókerületének (Salgótarján) kampányfőnöke lettem.
2006-os Önkormányzati választáson Nógrád Megye Közgyűlésének képviselőjévé választottak, majd decemberben felkérést kaptam a Fidesz észak-magyarországi régiójának pártigazgatói feladatainak ellátására.
2010-es Országgyűlési választáson a Fidesz-KDNP Nógrád megyei területi listájáról szereztem mandátumot."
A villámkarrierű, bizottságagilis fiatalembernek középfokú végzettsége van. Nem, nem érettségi. Bíró Márk középfokú műszakicikk-eladó.
Egész egyszerűen csodás, hogy lassan már egy takarítónőnek is diploma kell, politikus meg lehet valaki érettségi nélkül, mosógépeladóként is!
Meg élelmiszer és vegyiáru kereskedőként, mint a Biróval együtt delegált Rubi Gergely jobbikos képviselő, aki rendezőként és operatőrként dolgozott a "média világában 1998-tól", most becsüccsent hontvédeni és rendet tenni.
Gratulálunk minden érintettnek. Persze-persze, lehet mondani, meg lehet magyarázni, hogy ezek a bizottságok csak jelképesek, meg nem ott zajlik az érdemi munka, de
a) akkor minek vannak?
b) miért jár érte pénz?
c) nem lehetne hozzértőket beültetni, vagy legalább érettségizetteket?
2. találat
Magyar Közlöny 115 szám (2010.07.07.)
Nyugi, az EÜ-bizottságból a költségvetésibe átültetett Pósán Lászlónak van érettségije, sőt diplomája is. Ami sajnálatos, hogy ez nagyon távol áll a politikai munkájától.
"1965. szeptember 20-án születtem Fehérgyarmaton. Nős vagyok, feleségem Rácz Annamária magyar-latin szakos tanár. Egy gyermekünk van, Zsuzsanna, 8 éves. A debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen 1990-ben szereztem magyar-történelem szakos diplomát, s azóta folyamatosan ott is dolgozom, a Középkori- és Kora Újkori Egyetemes Történeti tanszéken. 1995-ben egyetemi doktori, 2000-ben PhD fokozatot szereztem. Jelenlegi beosztásom: docens. A középkor történetéből eddig 4 önálló könyvet írtam, 7 másik kötetben voltam társszerző, 70 tanulmányom (köztük angol és német nyelvűek is), s mintegy 35 kisebb cikkem, közleményem jelent meg. Nyelvismeret: német, angol, latin, lengyel (e két utóbbi esetében olvasási szinten).
15 éven át (1990-2005) a határon túli magyar pedagógusok szakmai továbbképzését szervező Ady Akadémia titkára voltam. 1999-2003 között az Apáczai Közalapítvány kuratóriumának titkári feladatait is elláttam. 2001-től a Debreceni Nyári Egyetem Kft. felügyelőbizottságának tagja vagyok. 1993–1998 között a Debreceni Szemle c. folyóirat szerkesztője voltam.
1992-től vagyok a debreceni Fidesz szervezet tagja. 1997-ben a Fidesz debreceni elnökévé választottak, s azóta folyamatosan mindig újra választottak, így jelenleg is ezt a tisztséget töltöm be. 1998-ban választottak meg először Debrecen 1. sz választókörzetében országgyűlési képviselővé, majd 2002-ben és 2006-ban egyaránt már az első fordulóban újra megkaptam a debreceni polgárok bizalmát. A parlament Oktatási- és Tudományos Bizottságában tevékenykedem."
Pósán 1998-tól 2006-ig tagja volt a külügyi és az oktatási és tudományos bizottságnak, 2006-2010 között talán legtesthezállóbban az oktatási mellett a kutatásiban is benne volt, majd idén hirtelen váltással delegálták az egészségügyibe, majd a számvevőszékibe. Az oktatási bizottságon belül pedig "Az elmúlt 8 év esetleges kormányzati visszaéléseivel foglalkozó" albizottságba került, vagyis valamennyire a saját munkáját is felülvizsgálja, ami meglehetősen röhejes szocitempó.
Az utolsó 100 komment: