Tegnap a Véleményvezér értékelte a kormány minisztereit, a kormány második emberéről, Semjén Zsoltról ezt írta:
"Bölcs és szerencsés döntésnek bizonyult, hogy Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettesként politikailag láthatatlan portfóliót kapott, hiszen így a lehető legkevésbé tudja blamálni a kormányt. Sőt nemcsak, hogy semmi fontosat nem csinál, de szándékosan rejtegetik. A magyar EU-elnökség hivatalos angol nyelvű oldalán például egyszerűen csak „minister without portfolio”-ként szerepel Semjén, és semelyik kormányzati terület esetében nincs megadva a neve kontaktszemélyként, nehogy egyetlen külföldi is véletlenül eljuthasson hozzá. A hírekbe sem kormányzati munkája, hanem leginkább bizonyos állatok lelövése iránt érzett vágya miatt kerül be olykor."
Semjén Zsolt gyorsan megcáfolta, hogy ő "láthatatlan" lenne, hiszen például tegnap beszédet mondott az Interparlamentáris Unió jordán-magyar baráti tagozatának megalakulása előtt a Parlamentben. A sok közhelyet, ami elhangzott, inkább nem idéznénk, inkább nézzük meg, mi ez az "Interparlamentáris Unió" ...
"Az Interparlamentáris Unió (IPU) szuverén államok parlamentjeinek egyetlen világszervezete, az interparlamentáris véleménycsere és párbeszéd fóruma, amely az 1889-es párizsi megalakulása óta a békéért és a népek közötti együttműködésért tevékenykedik a képviseleti intézmények erősítése útján.
Fő feladata a parlamentarizmus, a parlamenti intézmények fejlesztése a világban. Véleményt nyilvánít a parlamenti akciókkal megoldható nemzetközi kérdésekben, fellép, ha valamely tagországban a képviselők mandátumának gyakorlását önkényesen korlátozzák. Politikai és biztonsági kérdések mellett emberi jogi, regionális, környezetvédelmi, népesedési, egészségügyi témákkal is foglalkozik.
Az IPU kiemelt területe a két- és többoldalú baráti tagozatok megszervezése és működtetése, amely szerves része a kétoldalú parlamenti diplomáciának és ezáltal nélkülözhetetlen az Országgyűlés külkapcsolatainak ápolása szempontjából.
2006-2010-es parlamenti ciklusban 49 bi- és multilaterális baráti tagozat folytatta munkáját, a 2010-2014-es ciklusban, jelenleg a tagozatok száma már meghaladja az 55-öt, azokban közel 300 képviselő tevékenykedik."
A képviselő egy jelentkezési lap kitöltésével csatlakozhat az 55 baráti tagozat közül valamelyikbe, vagy akár többe is.
A frissen alakult Magyar-Jordán Baráti Tagozatnak máris 22 képviselő a tagja, az elnöke Selmeczi Gabika, a tagjai között van Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, a Dúró Dóra - Novák Előd házaspár, Pálffy István, Pörzse Sanyi, és Semjén.
A legnépszerűbb a Magyar-Kínai Baráti Tagozat, melynek 40 képviselő tagja. No igen, a kínai parlamentarizmus fejlesztéséhez olyan emberek segítségére van szükség, mint Rogán Antal (elnök), Selmeczi Gabika (alelnök), a kis Bárándy, Ficsor Ádám, Molnár Csaba, Pálffy, Pörzse, Szűcs Erika vagy Veres János. A 40 tagból 17 MSZP-s, hiába, a legendás szoci-kínai kapcsolat ...
A képviselők közül a rekorder a jobbikos Gaudi Nagy Tamás, aki 9 baráti társaság tagja: Dél-Kelet-Ázsia, Egyiptom, Izrael, Japán, Közép-Ázsia, Maghreb és Masrek országok, Öböl-térség országai, Örmény, Perzsa.
Fónagy János, a Magyar-Izraeli Baráti Társaság elnöke (alelnök: Mesterházy Attila) mesélte el, hogy mit is csinálnak pontosan:
"A baráti tagozatok részt vesznek az adott állam nemzeti ünnepén az ország budapesti nagykövetségének rendezvényén, s a nagykövetek búcsúztatásán, valamint az új delegáció fogadásán is képviseltetik magukat. Ezenkívül ellátogathatnak az adott ország parlamentjébe is. Ezek az utazások jót tesznek a külföldi magyar kapcsolatoknak, illetve a tapasztalatok szerint a többféle párt delegáltjai is jobban megismerhetik egymást."
Hát nem zseniális? Potya külföldi utak, és még össze is haverkodhatnak a fideszesek, szocik, elempések, jobbikosok, kádéempések. Csapatépítés képviselőknek.
A Jobbik hamar felvette a ritmust, mivel Hegedűs Tamás lett a Magyar-Török Baráti Társaság elnöke, és büszkén mesélte el a 3 napos ankarai látogatását:
"A képviselők érdeklődésük vagy rokonszenvük alapján jelentkezhetnek, legfeljebb három tagozatba. Érdekesség: a magyar-török baráti tagozat 10 tagjából 6 jobbikos – ez is hozzájárulhatott a megtisztelő tisztség betöltéséhez. A magyar IPU valamennyi baráti tagozata közül ez volt az első az új ciklusban, amely külföldi látogatáson vett részt. A baráti tagozatok fontos szerepet játszanak az országok államközi kapcsolatainak az erősítésében."
A külföldi utazásokat amúgy az Országgyűlés (évi 280 millió forint a keret) vagy a vendéglátó ország fizeti, így azt hiszem, máris érthető ez a páratlan érdeklődés a baráti társaságok iránt ...
A Magyar-Kínai Baráti Tagozatnak külön honlapja is van, sajnos 2009 óta nem frissült, de remek bepillantást nyújt az előző ciklus munkájába.
"A Magyar-Kínai Baráti Tagozat az elnököknek és a tagok aktív munkájának köszönhetően rendszeresen részt vesz fogadásokon, konferenciákon és törekszik különböző rendezvények megszervezésével a további kapcsolatok kialakítására és a már meglévők elmélyítésére. Számunkra, igen fontos jelentőséggel bír a két ország közötti dinamikus fejlődés mind politikailag, gazdaságilag és kulturálisan is. Jövőbeni célkitűzéseink egyik fontos eleme kapcsolataink tovább bővítése és szeretnénk elérni, hogy minél többen értesüljenek és ismerjék meg a Magyar-Kínai Baráti tagozatot, továbbá fontos cél a két ország között kialakult jó viszony fenntartása és a közös érdekek előbbre vitele."
Ennek szellemében 2007 nyarán kiutaztak Pekingbe, ellátogattak Tibetbe, megnézték a Nagy Falat, az agyaghadsereget, voltak kínai színházban, ettek-ittak, a remek fényképeket közszemlére is tették. A "baráti társaság" akkor tagjai, közülük a legjobbak utaztak ki: Lakos, Molnár, Simicskó, a Török Zsolti és a több diplomácia nagyágyú ...
(Az övtáskás képviselő kegyetlen, valaki írja majd be a nevét.Köszi!)