Tegnap a Transparency International nyilvánosságra hozta a Globális Korrupciós Barométer adatait, ami az egész világra kiterjedő közvélemény-kutatás, mely az állampolgárok korrupcióval kapcsolatos tapasztalatait vizsgálja. 107 ország 114 ezer állampolgárát kérdezték meg a korrupcióról, köztük 1000 magyar állampolgárt.
Este a KIM is reagált a kutatásra.
Üdvözlet mindenkinek egy alternatív univerzumban.
Magyarország korrupt, és az elmúlt években csak romlott a helyzet A magyarok többsége szerint (61%) nőtt a korrupció az elmúlt két évben, és súlyos gondnak tartják az állami korrupciót. A megkérdezettek 82 százaléka szerint „valamelyest vagy nagyon” befolyásolja néhány cégcsoport az állam, illetve a kormányzat működését. A magyarok nem szeretik azt, ha az állam olyan döntéseket hoz, amelyek nem elsősorban Magyarországnak, hanem néhány üzleti csoportnak kedveznek. |
Magyarország a korrupció elleni küzdelemben is jobban teljesít 2013 felmérése alapján Magyarország a legjobban teljesít a visegrádi országok közül a korrupció elleni küzdelemben. (Bár Prágában a fél kormányt elvitték a rendőrök, és a miniszterelnök lemondott, mert ellene is nyomoznak. - zero) Magyarország 2010-en csatlakozott a Nemzetközi Korrupcióellenes Akadémiához, 2011-ben az alaptörvény rögzítette az offshore-tilalmat a közpénzek terén, a kormány 2012-ben fogadta el a kétéves Közigazgatási korrupcióellenes programot, 2013-ban civil szervezetek kezdeményezésére Magyarország csatlakozott Nyílt kormányzati együttműködés programhoz. |
Oké, AlternatívBence.
Meggyőztél.
Tényleg csökkent a korrupció, egyre jobban teljesít ezen a téren is az állam, A Lajos nem nyert 50%-kal a tervezettnél drágábban közbeszerzést, A Lászlóné nem egy oligarcha titkárnője miniszteri kosztümben, a trafikkoncessziós pályázatokat a lehető legpontosabban bírálta el a bizottság, a nyertes és a vesztes pályázatokat kitették az internetre, azokat bárki elolvashatja, már nem szükséges közérdekű adatigényléseket beadni, mert minden állami és önkormányzati intézmény és cég a legutolsó közpénz-forintról is elszámol nyilvánosan a választók felé, minden szerződés, a gemkapocs-számláig bezárólag elérhető az interneten. Az egész ország, a legkisebb önkormányzattól az NFÜ-ig (augusztus 1-től már Lázár János osztja az EU-s milliárdokat, virítsd a lóvét Jani!), a kórházaktól a bíróságokig, az oligarcháktól a trafikosig olyan transzparens, hogy már-már zavarja a zembereket ez a fene nagy transzparencia. A korrupció és a NER összeegyezhetetlen, 2010-ben végért az elmúltnyolcév, nincs aki korrumpáljon, és nincs, akit meg lehetne korrumpálni, a Transparency International, a K-Monitor vagy az Átlátszó lassan lehúzza a redőnyt, immár három éve a következő szempontok körül forog Magyarország: olcsón, körültekintően, hatékonyan, átláthatóan, számonkérhetően.
"A magyar kormány az elmúlt három évben többet tett a korrupció visszaszorítására, mint a megelőző két kormány együttvéve."
Jajj Bence, kicsordult a könnyem is, viccesebb vagy mint Kővári Zoltán és Schmuck Andor együttvéve.
Kérlek, csak egyszer hadd jussak be az Párhuzamos Magyarország Kormányzati Hírgyárába, ahol éjjel-nappal folyik a hírek átalakítása.
A Magyar Nemzet Online például mégegyet csavart a tálaláson:
Amúgy meg go fuckyourself Bence, mindenki mással meg találkozunk csütörtök este az Átlátszó születésnapi zenés-tánczos mulatságán.