Dübörög a válság ... de vannak szerencsés csillagzat alatt született civil szervezetek, akik még ezekben a nehéz időkben is nyernek EU-s és állami pénzt ...
A Magyarországi Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesülete a "Szervezetfejlesztés egy speciális okok miatt hátrányos helyzetű társadalmi csoport érdekeinek védelmében" című pályázaton 47,68 millió forintot nyert.
Sajnos, meg kell említeni a tisztánlátás végett, hogy a mozgáskorlátozottak 26,1 milliót nyertek, a nagycsaládosok egyesülete 28 milliót, az értelmi fogyatékosok pedig 19,9 millió forintot nyertek.
Az elbíráló bizottság tagjai NÉV SZERINT.
Tessék, egy sikeres pályázat:
TAMOP-2.5.1-07/1.-2008-0153
Program megnevezése: Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében érdekképviseleti szervezetek kapacitásainak fejlesztése támogatására
Kódszám: TAMOP 2.5.1/07/1
Közreműködő szervezet: Európai Szociális Alap, Nemzeti Programirányító Iroda Kht.1134, Budapest, Váci út 45.
Pályázat címe: Szervezetfejlesztés egy speciális okok miatt hátrányos helyzetű társadalmi csoport érdekeinek védelmében
Pályázati azonosítószám: TAMOP-2.5.1-07/1.-2008-0153
Pályázó: Magyarországi Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesülete 1114, Budapest, Bocskai u. 17.Projekt megvalósítási ideje: 2008.12.01-2010.11.30
Projekt költségvetése: Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege és a projekt összköltsége: 47.683.144 Ft
Hosszú távú cél: A szexmunkások emberi jogainak, beleértve a munkához való jogot, érvényesítése, elfogadtatása, társadalmi reintegrációjuk elősegítése, kiszolgáltatottságuk csökkentése, az esélyegyenlőségi helyzetük javítása.
Rövid távú cél: Az egyesület humán erőforrás és szakértői kapacitásainak megerősítése, valamint a működés hatékonyságának növelése szervezetfejlesztés útján egy speciális okok miatt hátrányos helyzetű társadalmi csoport érdekeinek hatékony védelmében.
A projekt elvárt eredményei: 4 fő akkreditált képzésen való részvétele, és képesítés szerzése, 7 fő emberkereskedelem elleni és migrációs tréningeken való részvétele, szervezetfejlesztési terv kidolgozása, honlap fejlesztés, Budapesten kívül 3 különböző vidéki helyszínen jogsegélyszolgálat kialakítása, és működtetése.
Közvetlen célcsoport: Az egyesület tisztségviselői, tagsága, munkavállalói.
Közvetett célcsoport: prostituáltak, szex-munkások (ma Magyarországon kb. 15 ezer szexmunkás tevékenykedik, az egyesület jelenlegi pártoló tagjainak száma 1200 fő. )Projekt tevékenységek:
1. Projekt menedzsment: A projekt tevékenységeinek koordinálása, a projekt lebonyolításának szakmai és pénzügyi felügyelete.
2. Pártoló tagság toborzása: Az egyesület a pártoló tagság bővítése. A szexmunkások vállalkozóvá válása 2007-ben kezdődött meg, célunk az egyéni vállalkozók számának növelése, továbbá az egyéb pártoló tagok (ügyvédek, szakértők stb.) körének szélesítése.
3. Jogsegélyszolgálat fejlesztése és működtetése a jogérvényesítő képesség erősítése céljából: Az egyesület megalakulása óta végez jog-segélyszolgálati feladatokat az általa megbízott ügyvédeken keresztül. A jogsegélyszolgálat történhet telefonon és személyesen is, valamint tartalmazza a peres eljárásokon való részvételt.4. Érdekvédelemmel összefüggő tanácsadási tevékenység
5. Szervezetfejlesztés a működési hatékonyság növelése érdekében, szervezetfejlesztési terv kidolgozása
§ Csapatépítő tréning: Ennek keretében az egyesületben dolgozók és annak vezetői egy közös 2x 3 napos bentlakásos tréningen vennének részt, ahol egy képzett trénerpár segítségével közösen elemezik a szervezet felépítését, előnyeit és hátrányait, az erősítendő tevékenységeket, a forrásteremtés lehetőségét.
§ Szupervízió: Tekintettel arra, hogy az egyesületben dolgozók állandóan emberi konfliktusokkal, tragédiákkal, nehezen kezelhető helyzetekkel kerülnek kapcsolatban, fennáll az érzelmi bevonódás és kiégés "burn out" veszélye. Ennek kiküszöbölésére a stáb tagjai részére legalább kéthetente 1X2 órás pszichiáteri esetmegbeszélés/szupervízió kerül megrendezésre.
6. Emberkereskedelem-ellenes harccal kapcsolatos tréning a tisztségviselők részére a közvetett célcsoport vonatkozásában.
7. Migrációs tréning: A közvetett célcsoportot érintő migrációs kérdések megvitatása, a jelenlegi és jövőbeli várható helyzetJelen projekt az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Egyértelmű, hogy a prostik pályázat NYERŐ, minőségi munka és maximálisan támogatható, még a nehéz időkben is, a fogyatékosok, a nagycsaládosok meg a mozgáskorlátozottak pedig, bár a létszámuk több százszorosa a 15 ezer kurvának, örüljenek, hogy egyáltalán nyertek egy kis alamizsnát ....
Még egy kis infó:
TÁMOP – TÁRSADALMI MEGÚJULÁS OPERATÍV PROGRAM - NFÜ
A Társadalmi Megújulás Operatív Program célja olyan beavatkozások sikeres végrehajtása a 2007-2013-as programozási periódusban, amelyek az egész ország lakosságát érintik, és amelyekhez az infrastrukturális hátteret, a minőségi szolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférést elsősorban a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program, illetve a regionális operatív programok biztosítják.
A program költségvetése 4 097 080 055 euró. Finanszírozásának hátterét az Európai Szociális Alapon keresztül 85%-ban az Európai Unió biztosítja, 15%-ban pedig a kapcsolódó hazai források képezik.
A program területi jogosultsága kiterjed Magyarország teljes területére, azaz a „Konvergencia” célkitűzés alá tartozó hat régió, valamint a „regionális versenyképesség és foglalkoztatás” célkitűzés alá tartozó Közép-magyarországi régió területére, melyet jelen programon belül, a 3.8-as fejezetben külön egységként és prioritási tengelyként kezelünk.
A program célrendszere
A Társadalmi Megújulás Operatív Program az ÚMFT átfogó céljaihoz, a foglalkoztatás bővítéséhez és a tartós növekedéshez elsősorban a munkaerőpiac kínálati oldalára irányuló intézkedésekkel, az emberi erőforrások fejlesztésével járul hozzá. A gazdaság rendelkezésére álló munkaerő-kínálat növekedésében rejlő lehetőségek csak akkor használhatók ki, ha növekszik az álláskeresési aktivitás, csökken a munkaerő-piaci és társadalmi diszkrimináció mértéke, javul az összhang a keresett és a kínált képzettségek, képességek között, továbbá az egészségkultúra fejlődése által nő az egészséges munkaerő aránya. A foglalkoztatás bővítéséhez tehát az aktivitás növelésén keresztül vezet az út. Ezért a Társadalmi Megújulás Operatív Program átfogó célja a munkaerő-piaci részvétel növelése.
A TÁMOP az alábbi zászlóshajó programokhoz kapcsolódik:
„A tudás – esély”
„Gyermekesély”
„A 21. század iskolája”
„Nem mondunk le senkiről” – Esély a leghátrányosabb kistelepülésen élőknek”
komplex térségfejlesztési program
„Versenyképességi Pólus program
„Magyar Géniusz”
„Rugalmas képzés”
„Meggyógyítjuk az Egészségügyet”
„Egyenlő esélyű hozzáférés Magyarországon”
(A teljes programkiírás pdf-ben.)