Valószínűleg sosem tudjuk meg, mi volt az oka Tátrai hirtelen eltávolításának. Valakinek nagyon szúrhatta a szemét, hisz néhány hét alatt kivégezték. A Pénzügyminisztérium kirúgásról kiadott közleményében mindenféle kamuindokok szerepelnek:
"A pénzügyminiszter döntését többek között azzal indokolta, hogy az MNV Zrt. törvény szerinti működéséhez szükséges szabályzatok, illetve a működéséről szóló beszámolók rendre késedelmesen, több esetben nem a jogszabályi előírásoknak megfelelő tartalommal készültek el."
Veres Janinál ez bezzeg sosem volt probléma....
"Az MNV Zrt. munkáját számos, megalapozott, sok esetben súlyos kritika érte a közigazgatás egyes szereplői, az Állami Számvevőszék, az országgyűlési biztosok részéről."
A kormányt is érte már "sok esetben súlyos kritika a közigazgatás egyes szereplőitől", sőt az ÁSZ-tól, mégsem mondott le...
Tátrait viszont kirúgták, ráadásul szokatlan módon egy vas végkielégítést sem kap (legalábbis ezt mondják), és a távozását ünneplő pezsgőzés már át is váltott Welcome-partyra, hisz a nagy gonddal keresett utód, A legalkalmasabb, megtaláltatott!
Egy friss hír szerint Tátrai perelne a kirúgása miatt és "a munkajogász szerint a pert szinte biztosan megnyeri, mert a nyilvánosságra került magyarázatot ő sem látja megalapozottnak. Ebben az esetben Tátrai Miklós nemcsak 60 milliós végkielégítését kapja meg, hanem az eljárás alatti munkabérét is ki kell fizetni. Mivel a magyar gyakorlatban egy ilyen per akár két évig is elhúzódhat, a végösszeg a 200 millió forintot is elérheti."
Kamarás Miklóst érte a megtiszteltetés. Szerintem tök váratlanul...
Kamarás a Gépipari Műszaki Főiskolán, majd a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett diplomát. Okleveles könyvvizsgáló és adótanácsadó.
1972-1990 között az ÉPGÉP-nél töltött be különböző vezető pozíciókat, majd a vállalat vezérigazgatója volt.
1991-ben Kuncze Gáborral közösen alapította meg a Tallér Auditáló Kft.-t, ennek ügyvezető igazgatója volt 1995-ig.
1995 és 1998 között az ÁPV Zrt. vezérigazgató- helyettese. (A vezér Kocsis István volt.) A Tocsik-ügyben ő is gyanúsított volt, de kimaradt a büntetőügyből. Micsoda mák!
1998-tól 2000-ig a Deloitte & Touche Magyarország Kft. auditpartnere.
2000-2002 között az EX ASSE Könyvvizsgáló, Adó- és Pénzügyi, Gazdasági Tanácsadó Rt. Igazgatóságának elnöke volt.
2002 és 2004 között az ÁPV Zrt. vezérigazgatója és a társaság igazgatóságának tagja. Személyes okokra hivatkozva adta vissza ezt a tisztséget, egy héttel Medgyessy lemondása előtt.
A következő években több gazdasági társaságban töltött be vezető tisztséget: Rába Rt. igazgatóságának elnöke, Budapest AirPort Rt. igazgatóságának elnöke (összeférhetetlenségre hivatkozva lemondott), MOL Rt. felügyelő bizottságának elnöke, és a Baugép Kft. felügyelő bizottságának elnöke volt. Jelenleg a MOL Nyrt. igazgatóságának tagja és a Vértesi Erőmű Zrt. igazgatóságának elnöke.
2006. november 01.-től a Magyar Államvasutak Zrt. Igazgatóságának tagja, konkrétan MÁV-elnök egészen tavaly októberig, a monorierdei vonatbalesetig. A négy halálos áldozatot követelő tragédia után hárman, Szabó Pál szakminiszter, Kamarás Miklós, a vasúttársaság elnöke, illetve Heinczinger István, a MÁV vezérigazgatója ajánlotta fel lemondását. Heinczingert megtartotta, Szabót és Kamarást beáldozta Gyurcsány. (Feri sírós nyilatkozata erre.)
Azóta nem hallottunk Kamarás Miklósról. Gondolom olvasgatott, játszott az unokáival, utazott egy kicsit, de mindig mindenhova vitte a mobilját, hogy le ne maradjon a hívásról: "Gyere Mikikém, van egy hely neked!"
Megérte várnia, jó helyre került. Ízlelgessük: Magyar Nemzeti Vagyonkezelő. Maga a Paradicsom egy ilyen Kamarás-félének, akit nem mellesleg privatizálóbajnoknak is tartanak, hisz nevéhez fűződik még az ÁPV-s időkből a Postabank eladása, és a MOL-részvények új típusú (?) értékesítése, aztán következett a Budapest Airport, és a vasútból is sikerült ezt-azt eladniuk Heinczingerrel. Szóval lehet, hogy nem is annyira légbőlkapott a kastélybiznisz, amiről az újságok írnak...
A Google-t bújva ráakadtam egy gyöngyszemre:
Pár oldal a 13-ból: