Kész, vége, feladom.
Most, hogy már kábé ötödjére hallom/olvasom, elhiszem.
Elhiszem, hogy a dicsőséges Pártnak köszönhetjük a lakásainkat, az autóinkat. Belátom, hogy csak az egy igaz szakértői kormány kezeli megfelelően a válságot, szemben a dilettáns külfölddel. Természetesen azt is készpénznek veszem, hogy néhány megtévedt bárányon - akiknek a letartóztatása egyébként fideszes összeesküvés- kívül a Párt csupa remek erkölcsű emberből áll, akik pénztaszító kesztyűben dolgoznak.
Okuljatok Ti is, íme a NOL-interjú Miss Botox Ildikóval:
"- Mit tud mondani az MSZP hét és fél év - az adatok szerint - népszerűtlen kormányzás után a választóknak?
- Sok mindent. Mondom mindenkinek, készítsen képzeletben egy "ilyen volt, ilyen lett" fotót az országról vagy a településéről. Utána döntse el, vissza akar-e menni. Ez egy másik ország lett, valóságos életforma-forradalom zajlott. Százezernyi órát spórolnak meg a megépült autópályán utazók, a gáztározóval megteremtődött egyfajta energiabiztonság. Nem visznek el senkit sorkatonának, egymillió ember költözött új lakásba, félmillióval több a személygépkocsi. Kormányzásunk kezdetekor még harmincnyolcezer forint volt az átlagnyugdíj, ma, minden baj ellenére, nyolcvanezer felett van. Rosszat is tesz, aki egyfolytában azt mondja, hogy az elmúlt hét és fél év kidobott idő csupán. Egy kormány csetlik-botlik, mi is sokat hibáztunk. De ezalatt mégis egy egész nemzet teljesítménye épült be a közösbe. Ezt bűn volna elhordani, újra gödröket teremteni. A Nemzeti Színházzal meg lehetett csinálni. Ásni egy gödröt, és mindent felszedni, ami előtte történt.
- Ehhez képest az MSZP belül vannak, akik egy ilyen "gödörbe" dobnák a Gyurcsány-korszakot, és csak a Bajnai-kormány teljesítményével kampányolnának.
- Tévednek. Nálam több gikszerünket felsorolni senki nem tudja, hiszen belülről látom őket, és dühöngök rajtuk. Ha valaki mond hatot, én mondok hetet. De minden hibánk ellenére biztos vagyok benne, hogy a megváltozott országképben a Medgyessy- és a Gyurcsány-korszak teljesítménye is benne van. Az is igaz, hogy a Bajnai-kormánynak új, keményebb kényszerei, és ezzel együtt új lehetőségei is nyíltak a kormányzás hitelességének helyreállítására. De nulláról ők sem tudtak volna elindulni. Elég csak a konvergencia-program végrehajtására utalnom, amely nélkül most gazdasági hullaként feküdnénk Európa sztrádáján a magunk tízszázalékos költségvetési hiányával, miközben a többiek átgázolnak rajtunk. Arra a kérdésre sem lehet az előző évek teljesítménye nélkül válaszolni, hogy milyen kitörési pontjai lesznek Magyarországnak a válság után. A többi ország most néz szembe a megnövekedett deficittel. Mi túl vagyunk ezen. A többi ország most kényszerül megszorító intézkedésekre. Mi túl vagyunk ezen. Másoknak most dől a fejére a nyugdíjrendszer, mi fenntarthatóvá tettük. Megtettük a nehéz lépéseket, ami majd versenyelőnyt jelent.
- Korábban azt nyilatkozta, hogy minél rövidebb kampányidőszakot szeretnének. Nem azért, hogy minél kevésbé befolyásolhassák a kampányt az őszi-téli szezonban várhatóan terítékre kerülő politikai ügyek? Például a Zuschlag-ügyben még hátravan többek között Mesterházy Attila tanúkénti meghallgatása a bíróságon, folyamatosak az események a Hunvald-ügyben, és állítólag ügyészségi lépések várhatóak a kormányszóvivői portál több mint egy éve húzódó nyomozásában is.
- A negatív kampány folyamatos, úgyhogy ez a választás előtt sem okoz majd meglepetést. Ami az eljárásokat illeti: politikusként nem minősíthetem őket, de állampolgárként kerek szemekkel csodálkozom az egyoldalúságokon és a célzatos időzítéseken. Állampolgárként azt is erősen furcsállom, hogy a kiszivárgó ügyészségi papírok mindig egy jobboldali újságnál vagy tévénél landolnak. Ez egyszer vagy kétszer előfordulhat véletlenül, de tucatszor már nem. Állampolgárként azon is felháborodom, hogy az UD-botrányban csak azokat hallgatják ki, sőt, gyanúsítják meg, akik vagy áldozatok, vagy az ügy feltárásában vettek részt.
- Azt mondta, hogy a 13. havi nyugdíj elvételénél is többet ártott a pártnak a BKV körüli botránysorozat. A budapesti elnökséget párton belül is erősen támadták, elsősorban a hamar elfogadott választási listájuk és annak rangsora miatt. Úgy tudni, hogy tűzszünet köttetett. Meddig?
- Egykori fővárosi pártelnökként tudom: Budapestnek az az áldása és átka, hogy ami ott történik, országos politikává válik. Ha Debrecenben osztanak viszszás végkielégítéseket és neveznek ki a közpénzek kezelésében már vétkesnek ítélt embert önkormányzati cég élére, ha Esztergomban épül halastó a polgármester háza elé, kevésbé figyelnek oda, de Budapesthez képest még a köztévé bántóan nagy jövedelmei is kevésbé szúrnak szemet. A budapesti vezetésnek most az a dolga, és a szándéka is, hogy világossá tegye: a felháborodott emberek oldalán áll és azonnal rendet tesz. Most a "zéró tolerancia" gyakorlatát kell alkalmaznunk azokkal szemben, akik két marokkal nyúlnak a közpénzbe. Utálom, ha mások helyett kell szégyenkeznem, és elegem is van belőle. Ezzel minden tisztességes vezető így van, Budapesten is. Márpedig az is szégyen, ha magunkon hagyjuk a bélyeget, és nem csapunk szét megfelelő szabályzókkal. Legyen bérplafon, végkielégítési korlát, ahol kell, prémiumstop. Gyakran idézzük: "nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani". Most ez sem elég. Hiába mutogatnám a saját üvegzsebemet. A személyes tisztesség kevés. Ahol a felelősség a mienk, ott másokat is tisztességre kell kényszeríteni."
Viccet félretéve két mondattal értek egyet maximálisan:
1, "Ez egy másik ország lett, valóságos életforma-forradalom zajlott."
2, "Most a "zéró tolerancia" gyakorlatát kell alkalmaznunk azokkal szemben, akik két marokkal nyúlnak a közpénzbe."
Az utolsó 100 komment: